Sädelev vaikus Soomaa Elamusretkel

30. jaanuar 12

Kui laupäeval (28.01) sai jõu- ja ilunumbreid näidata Vennad Ehituse Seitsmevõistlusel TÜ spordihoones, siis pühapäev pakkus hoopis teistsuguseid elamusi. Hoolimata termomeetril laiutavast hirmsuurest miinusest, kogunes elamusretkeliste seltskond Soomaale, et seal üks mõnus pühapäev veeta.
Esimesena jõudis kohale MBT tiim, kes osalejatele uudseid MBT jalanõusid tutvustas ja infovoldikuid jagas. Järjest saabuvad retkelised said kõigepealt sobivad räätsad välja valida ning proovida, kuidas üleüldse nendega kõndimine on.

Alustasime retke Navesti jõe äärest, kus esimese katsumusena tuli ületada kõikuv ja ragisev rippsild, mille kohalik peremees meie jaoks lukust lahti oli teinud. Seejärel suundusime metsatukka, kuid räätsasid veel jalga ei pannud, sest nagu juba traditsiooniks on saanud, ei puudunud ka sel korral väike ojaületamine.  Edasi läks rada idülliliselt rahulikuks: jõudsime kaunile soomaastikule. Päike säras ning miinuskraade ei olnud praktiliselt üldse tunda. Silme ees avanes vaade lõputule sädelevale lumeväljale, mida täitsid pisikesed rabamännid ja külmunud veesilmad.

Kuna ühel autotäiel retkelistel õnnestus teel stardipunkti natuke ära eksida, siis alustas osa korraldajaid matka koos eksinud seltskonnaga põhigrupist veidi hiljem. Viiekesi kõndimine andis suurepärase võimaluse kuulda ja kuulata vaikust. Jäime suisa seisma korraks ning nautisime päikesepaistet ja täiuslikku rahu ilma igasuguse müra või kärata.  Näod päikesest õhetamas, kõndisime kokku ligikaudu 12 kilomeetrit.

Kui matka keskel tegi suu magusaks Kalevi kommivabriku toodang, siis retke lõpus ootaks kõiki korralik kõhutäis Toidutornilt. Loomulikult jagasime ka seekord templeid, diplomeid ja naeratusi.

Kes seekordsest retkest osa ei saanud või soovib talviseid räätsaelamusi mitmekordistada, siis ootame kõiki juba nädala lõpus toimuvale Alam-Pedja Elamusretkele!

Õige pea saab näha ka Soomaa Elamusretke pildigaleriid.