RRRR – Räätsadega retk Rubina rabas

03. veebruar 14

1.02.2014

Kirjutas: Kunnar Karu

Veebruari tuntakse rahvakeeles kui küünlakuud, hundikuud (huntide jooksuaja järgi) ning lume- ja tuisukuud. Viimast tõestas ka tänane elamusretk, mille ajal jõudis kauaoodatud lumesadu tuisu saatel Lõuna-Eestisse ning kostitas elamusretkeliste meeli tõelise talveilmaga.

Ilmataat näitas oma iseloomu juba retke stardipaigas, Veisjärve kaldal, kust saigi alguse 13 km pikkune räätsaretk, mis viis meid üle tuisuse Veisjärve Rubina raba suunas. Kuna talv on lasknud end pikalt oodata, siis kutsusid lumised hanged esile retkeliste erutunud hüüdeid „Hanged!“. Nii väga on lund oodatud!

Talvise ilma juurde kuulub ikka kuum tee ning seda me just pärast Veisjärvel matkamist tegimegi. Teepaus ootas meid madalsookaasikus, kuhu pääseb vaid talvel. Kuna suviti liigse vee tõttu sinna ei pääse, siis oli see väga eriline koht, kuhu tavaliselt matkajad ei lähe. Madalsookaasikuid Eestis palju ei leia, mistõttu oli Rubina retk vägagi eriline – mitmekesine metsakooslus muutis meie retke põnevaks ja pakkus rohkelt silmailu.

Pärast teepausi jätkasime teed Rubina rabasse, kus viimati käisime lausa ilma lumeta – väljakuulutatud räätsaretk ei saanud tol korral kahjuks toimuda, kuna plusskraadidega lumist räätsaretke teha ei saanud.  Seekord aga oli vesi kenasti külmunud, mistõttu said kõik retkelised lausa vee peal kõndida ning nautida Rubina raba laukaid ja hälbeid just sellisel erilisel viisil. Rubina rabast leidsime ka suurima rabalauka, mis kaardile on lausa järvena kantud. Retke lõpetasime seal, kus alustasime – kaunil Veisjärvel.

Vaatamata tuisusele ilmale oli 2014. aasta esimene elamusretk taaskord vägagi elamusterohke ning tublimatel on juba esimesed 13 elamuspunkti kirjas!

Kohtumiseni juba järgmisel kahel elamusretkel:

24. veebruaril Koitjärve elamusretkel, loe täpsemalt siit (LOE SIIT).

15. märtsil Parika raba Elamusretkel, loe täpsemalt siit (LOE SIIT).