Riigiametnikud võtavad mõõtu jalgpallis

27. august 10

 

Eile lõppenud tulistel riigiametnike karikasarja jalgpallilahingute alagrupimängudes olid parimad Sotsiaal- ja Justiitsministeeriumi võistkonnad. Kokku peeti mänge kahes alagrupis ning osales kümme võistkonda. Põnevad veerandfinaalid toimuvad Tallinnas Kalevi staadionil 7. septembril ning võitjad selgitatakse kaks päeva hiljem peetavatel kohamängudel.

 

Sotsiaalministeeriumi võistkonnas mängis edukalt kaasa ka minister, kes end küll kirgliku lahingu käigus veidi vigastas ja hiljem traumapunktis meditsiiniõdede abi vajas, kuid võistkonnakaaslaste sõnul on mees veerandfinaalideks jälle rivis.

 

Võistluste korraldaja Marti Soosaare sõnul tulid  ministeeriumite võidud raskelt. „Mõlemas alagrupis oli tihe konkurents ning vaatamata saadud võitudele on päris keeruline kindlaid soosikuid ennustada.“ Küll aga on tema sõnul uue võistluste juhendiga taset veidi ühtlasemaks muudetud. „Piirasime ka liigamängijate kasutamist, sel aastal on limiit ees ja asi natuke paremini kontrolli all, kuid võimalused oma tööandja eest väljakule joosta on siiski olemas. Näiteks mängib tänavu Maksu- ja Tolliameti võistkonnas FC Levadia mulluse meistriliiga koosseisus osalenud Tõnis Starkopf ja  JK Tallinna Kalev mängija  Grigori Ošomkov. Riigiametike võistluse eesmärk on pigem teenistujate sotsialiseerumine läbi sportliku meelelahutuse.Soovime, et kaasa lööksid ka need, kes pole väga tugevad jalgpallurid,“ lisas Soosaar.

 

Riigiametnike karikas 2010 antakse välja juba üheksandat korda ning uhket jalgpallipillerkaari kroonib väärikas lõpupidu Delta Plaza restoranis, kus mõnusas õhkkonnas saavad autasu parimad ning sooja tänu kõik osalejad ning fännid. Üheskoos saavad ülevaadatud ja meenutatud turniiri eredaimad hetked, huvitavamad fotosüüdistused ning võib-olla sünnivad sealt uued head ideed vahvateks ettevõtmisteks.