Riigiametnikud viskasid esimesel etapil 855 punkti! Lisatud II vooru ajakava.

24. jaanuar 10

Eile leidis aset I voor riigiametnike meistrivõistlustest korvpallis. Kui esimesed võistkonnad saabusid kohale õigeaegselt, st kell 10.00 algama pidanud kohtumised veidi pärast kümmet algasid, siis päeva üllatuspommi viskas ajakavasse Kultuuriministeerium, kes mingil põhjusel võistkonda kokku ei saanud. Nõnda kahanes viimane alagrupp ka neljaseks sarnaselt A- ja B-alagrupile. Pealkirjas mainitud summa visati kokku päeva lõpuks. 

Päeva esimestes kohtumistes päris punkt-punkti mänge polnud. Kõige lihtsamalt napsas võidu Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumilt (MKM) Sidepataljoni võistkond, kes viskas kokku 67 punkti, hea näitajana paistis silma mängijate ühtlane hea tase ja skoori tegi lausa 8 mängijat. Kõige enam saatis palle korvi Kalle Kolk (17 p). Vastaste võistkonnas säras Egert Väinaste, kes kõigil meeles eelmise aasta turniirilt, kui mees pea igas mängus 20 punkti oma kontosse sai. 2010. aasta turniiri alustas Väinaste 18 punktiga.

Eesti Maksu- ja Tolliamet (EMTA), kes eelmisel aastal 5-nda koha välja võitlesid, näitasid selgi aastal head minekut, kerge võrdlusmoment Sidepataljoniga, kes näitasid, et rünnaku suudavad resultatiivselt lõpetada ka pingilt tulnud mängijad. Kui vanad legendid enam turniirile ei ilmu ala Renee Kontson, siis on alati neid, kes selle koha endale krahmavad. Heaks näiteks Andres Uuetoa (nr. 12), kes alati rõõmsameelsena ja positiivse mängijana oma võistkonna vaimu üleval hoiab. Mehine mees tõi mehiselt punkte – 22 silma. Tehnilise Järelevalve Ameti mäng oli esimesest veerandajast alates pisut lahjem, kuid sissejuhatus turniiriks näitas, et tegemist südika võistkonnaga, kes alles hakkab näitama ja leidma oma head mängu. Tanel Vinkel ja Ülar Kaldasaun tõid mõlemad võrdselt 14 punkti.

Vast kõige tasavägisem oli Veeteede Ameti (VTA) ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) vaheline mäng, kus otsustavaks sai kolmas veerandaeg, mille vältel EAS Tarmo Leppoja eestvedamisel 10 punktiga võitis. Leppoja viskas lõpuks kokku 18 ja kaotajate poolel Kaido Palts 13 punkti. Palts, Selgis, Väling, Lilander jmvta (loe: ja muud VTA mängijad) – ei saanud kaua puhata, kui mängiti turniiri ühe uustulnuka vastu. Nimelt Maanteamet andis väärika lahingu ja lahkus sellest võitjana lüües VTA-d 9 punktiga. Võitjate poolel Jaanus Heinla 16 ja Olari Tammel 15 punkti.

Nagu Maanteamet, pole riigiametnike turniiridel mänginud Lasnamäe Linnavalitsus (LOV), nüüd aga oli võistkond LOV täiesti olemas ja täis entusiasmi. Vastased Tehnilise Järelevalve Ametist (TJA) leidsid LOV’i ridadest Jesper Parve, kelle nimi vähegi Eesti korvpalli tundvale inimesele teada-tuntud on. Küll aga ei suutnud Parve ja LOV sedavõrd hästi kokku mängida, et takistada TJA tehniliselt korrektset mängu, lisaks LOV-il vahetusmängijate pingil haigutas tühjus. Seega oli A-alagrupist TJA saanud ühe kaotuse kõrvale olulise võidu. Võitjate poolel viskas üle 20 punkti Anvar Salumets (22 p), kaotajatest Marielle Tamkõrv vastas samaga.

Vanglateenistus, kes turniirile saabus teadmisega, et esialgu mängitakse Kultuuriministeeriumiga, sai ebameeldiva üllatuse osaliseks, kui kuulis, et selle asemel tuleb oma võistkonnasiseselt korvpalli 5-miinust mängida. Hea uudis saabus neile siis, kui u kella ühe paiku alistati Veeteede Amet, kes eelnevast kahest mängust suhteliselt kurnatud oli. Jaan Saks küsis veel enne mängu: „Kas nendega on üldse mõtet mängida”? Seejärel vaatas talle otsa Vambo Veer, kelle pilk ütles kõik: „Muidugi mängime”. Tasavägiselt suudeti mängida vast esimene veerand mängust, siis tekkis tuntav punktivahe, mis pidevalt kasvas. Vanglateenistuse mängumootor Priit Post viskas 21 punkti, talle sekundeeris Marek Koitla (16 p). VTA skooritegemise võttis enda peale taaskord Kaido Palts ja seda 16 silmaga.

Päeva viimastest mängudeks jõudsid saali võistkonnad Õigusriik ja Sotsiaalministeerium. Ei, mäng ei toimunud nende kahe vahel. BC Õigusriik mängis EMT-iga ja MKM võttis vastu Vaadumäe & Co. Vaadumäe oli juba enne turniiri rääkinud, et salarelv, trump tagataskus jne… Sotsiaalminister Hanno Pevkur skoori tegemasNõnda olidki kõigi ootused kõrgel, et üle pika aja näeme turniiril mängimas ministrit – ootused ei petnud – Pevkur oli kohal, viskas päeva parimad 39 punkti ja suuresti otsustas Sotsiaalministeeriumi võidumängu. Tegelikult oli platsil ikka 5 mängijat ja näha oli, et jalgpallis saadud head kohad soovitakse saada ka korvpalliturniiril. MKM-i mäng jäi kohati ühe mängija peale, kes 24 punkti viskas (Egert Väinaste), aga seda jäi väheks ja päeva suurim – 50-punktiline kaotus tuli just sellest mängust.

 

 

 

 

Korvi all Sotsiaalministeeriumi salarelv sotsiaalminister Hanno Pevkur (nr. 10)

 

Palju pingelisemaks osutus Eesti Maksu- ja Tolliameti võidumäng Õigusriigi üle, kus ometi pidevast 10-15 punktilisest vahest, põnevust pakkus. Väga hästi oskas EMTA ära kasutada naismängijat, kes juhendi järgi boonuspunkte toob, Maarja Sillamaa 26 punkti vahest otsustaski mängu, aga kohtumist näinud saalisviibijad tõdesid, et Õigusriigi võistkond järgmises voorus võib üllatada küll. Kaotajate poolel tõi 18 punkti Kalle Kirss.

Alagrupikohtumised jätkuvad 30-ndal jaanuaril, kui kohtume Lilleküla Gümnaasiumi võimlas, kust esimese vooru järel küll vaid positiivseid emotsioone koguti.

Vaata mängude täpsemaid tulemusi siit punktid 2010 ra koss I vooru järel

Ajakava sätime veebi üles hiljemalt teisipäeva õhtuks, link sellelt uudiselt. 

UUS! II vooru ajakava (30.01) vaata siit ajakava_ra_koss_2010 30.01