Riigiametnike turniiril selgusid finaalturniirile edasipääsejad

04. veebruar 08

Mõnus laupäev täis korvpalli jätkus täna, 2. veebruaril vanas tuttavas
kohas Audentese spordihallis, eesmärk oli saada ühele poole
alagrupimängudega ja nõnda ka läks. Suuri üllatusi III voor ei toonud, mis tähendab, et need, kes varasemalt
edasipääsulootusi hellitasid, suuremas osas ka veerandfinaalidesse
pääsesesid.


A-alagrupis oli selge, et rebimiseks esikohale läheb ja kelle vahel (VTA vs Välisministeerium) – ka see oli päevselge. Kuid enamuse aja mängus domineerinud VTA ei osanud aimata veel 3 minutit enne lõppu, et õnn neile selja pöörab. Samas, õnn soosivat tugevamaid – olgu kuidas oli, aga Urmas Paeti juhitavas ministeeriumis töötab uskumatult hea närviga Silver Sokk, kes oskas lõpuminutitel tabada kaks väga olulist kolmepunktiviset, mis VTA ebameeldivasse olukorda seadis. Mõni sekund enne mängu lõppu oli vabavisetel Toomas Lukk, kelle käsi ei vääratanud ja viigiseisust mindi 2-ga juhtima. VTA viskeüritused üritusteks jäidki ja päeva põnevusmänge leidis oma lahenduse.

Keskkonnaministeerium suutis osutada head vastupanu VTA-le just nende omavahelises mängus ning seda viimasel veerandajal, kui Ain Soome hoogu sattus. Õnneks või kahjuks sai mänguaeg ennem otsa, kui Jüri Truusa juhitav team juhtima võinuks minna. Sotsiaalministeerium ja EAS’i võistkond olid selgelt sedapuhku teistest nõrgemad, viimane ei võitnud ühtegi mängu.

B-alagrupis ärkas liiga hilja Siseministeerium, kes nüüdsel 3-ndal mängudevoorul tõeliselt häid partiisid esitas, alistades nii PRIA kui võiduta jäänud Eesti Post’i. Alagrupi võitis EMTA, kes alistas kogu turniiril närviliselt mänginud PRIA 70:34. Sidepataljon pääses edasi teisena ja alla jäädi vaid EMTA-le.

C-alagrupi oodatud kohtumine Saku ÕT vs KMA – oli teada, et kui KMA võidab, tekib 3 võistkonna vahel nö surnud ring ja tuleb vaadata punktide vahet. Suurüllatust ei tulnud ja lisaks Saku Õlletehase võistkonnale läks siit edasi vaid võite tunnistanud 3R.

Suurim ebaõnnestuja C-alagrupis oli möödunud aastane hõbemedalist Eesti Pank, kes kaotas kõik kohtumised. Kolmandaks jäänud Põllumajandusministeerium peab platsile tagasi tooma Tambet Sova – nali naljaks, aga võib-olla jäi just tema panustest vajaka edasipääsuks Saku ÕT või 3R asemel.

D-alagrupis näitas Justiitsministeerium, millisest puust mängijad seal on – kõige ehedamalt ning just mänguskooris oli seda näha mängus MKM-i vastu, kui visati 103 punkti. Margus Tähepõld MKM-ist kommenteeris seda kui Konks-Post, Post-Konks mänguks, sest nemad olid just need, kes võidus olulisamat rolli omasid.

Kultuuriministeeriumi mäng võrreldes varasemaga oli rabedam (võib olla ebasobiva vastase tõttu) ja üle 20-punktiline kaotus mängu pilti vaadates oli enesestmõistetav. Küll aga olid nemad just need, kes teisena edasi said sellest alagrupist. Justiitsministeerium omab suurimat potentsiaali sel aastal turniir ära võita – nõnda väitis kohapeal viibinud korvpallieksperdist lauakohtunik või vastupidi. Õiguskantsleri kantselei ei saanud kirja ühtegi võitu.

Täpseid tulemusi vaata turniiritabelist