Riigiametnike mv korvpallis alagrupiturniir peetud. Lisatud III vooru ajakava ja play-off tabel.

31. jaanuar 10
Eelviimasel jaanuarikuu päeval kogunes jällegi riigiametnike koorekiht Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi võimlasse, kus jätkusid alagrupimängud korvpalli meistrivõistlustel. Viimane mäng lõppes napilt enne kolme päeval, selleks ajaks oli otsustatud kõigi kolme alagrupi võitjad.

Juba esimesed mõõduvõtmised näitasid, et kaalul on rohkem kui elu või siis võit alagrupis. Taolise mõttevälgatuse läkitas teele eelmises voorus puhkepäeva pidanud Keskkonnaministeeriumi kõige staažikam mängija Jüri Truusa, seda küll oma siseringis, kuid lauakohtunik Henryl on silmad, mis näevad kaugele ja kõrvad, mis kuulevad isegi teiste inimeste mõtteid (NB! jälgige sel aastal kindlasti Selgeltnägijate kolmandat hooaega). Sotsiaalministeerium, kel üks võit tagataskus, kus ka trumpäss Hanno Pevkur, pidid tunnistama, et Truusa on lahinguks hästi valmistunud ja vastased on tugevad. Poolaja lõppedes polnud veel midagi selge, ka kolmas veerandaeg jättis võimaluse mõlemale poolele (vahe 5 punkti). Murranguliseks osutus aga viimane veerand, kui Keskkonnaministeeriumi jaks otsa sai ja Ülar Vaadumäe nägu üha naerusuilisemaks muutus – raske võit tuli 14-punktilise paremusega. Võitjate parimad Hanno Pevkur (26 p.) ja Mario Polusk (18 p.). Kaotajatest Ain Soome (24 p.), Allar Leppind (19 punkti). „Mänginuks Keskkonnaministeeriumil minister kaasa, mis siis saanuks?” viskas küsimuse õhku keegi saalisviibijatest. Vastust sellele ei tulnud. „Ju pole mängumees,” arvas lauas istuv sportliku eluviisiga Henry.

Teisel mänguväljakul panid „rinnad vastamisi” Lasnamäe Linnaosavalitsus ja Õigusriik. Sarnaselt kirjeldatud kohtumisele näitas mäng, et kokku said võrdsed vastased. Lõpuvile kõlades jäi Õigusriiki õnnest lahutama 6 punkti ja 5 veaga pingile taandunud Jesper Parve (ka oma võistkonna resultatiivseim – 15 silma) võistkonda alistada ei suudetud. Õigusriik sai teise kaotuse ja Lasnamäe LOV napsas kaotuse kõrvale võidu. Kaotajate parim Kalle Kirss (20 punkti).

Vanglateenistuse ja Maanteameti vahelises mängus oli selge favoriit eelmisel aastal turniiri võitnud Vanglateenistus. 10 minutit suutis Maanteamet vastu hakata ja 4-punktine vahe püsis vahest 12-13 minutit, siis aga vahetasid favoriidid käiku ning poolaeg võideti pea 20 punktiga. Mängu lõppedes võis selle numbri korrutada rohkem kui kahega. Võitjate parimad Priit Post 24 ja Mari Saarniit 16 punkti. Maanteameti rivistuses viskas üks mängija üle kümne punkti (Olari Tammel 12 p.).

Ühe mängu pidas eile Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) võistkond, kel eelmisel korral saadud võit Lasnamäe LOV’i üle ja kaotus Eesti Maksu- ja Tolliametilt. Õigusriik, kel kahest mängust kaks kaotust, ihkas võitu, et mitte „punase laterna” rolli alagrupis jääda. Võis oodata võrdset mängu, kuid nagu lauakohtunik Kaisa kirjeldas mängujärgselt: „TJA alustas agressiivsemalt, kaitses töötati… kuid oma mängu ei saanud Õigusriigi omad käima. Poolaja teises pooles õnnestus nende mäng paremini, samuti teise poolaja esimene pool. Ärakukkumine tuli mängu viimases faasis, mis otsustas mängu saatuse.” Seega platseerus Õigusriik alagrupis 4-ndaks. Üleplatsimees oli Kalle Kirss (23 punkti), võitjate seas olid heas hoos Tanel Vinkel visates 22 ja Priit Soom 16 punkti.

„Keskpäevane praam,” kes ei teaks meie filmiajaloo üht tippteost aastast 1967. 43 aastat hiljem leidis aset samuti tippteos (küll spordi valdkonnast), aga samuti keskpäeval – nimelt mõõduvõtt Sidepataljoni ja Sotsiaalministeeriumi vahel. Hanno Pevkur oli ühe seltskonna õnneks ja teise kahjuks seadnud sammud Toompea poole – nõnda olid boonuspunktid vaid naiste „ära tuua”. Viimast ei kasutanud ära eriti kumbki võistkond (va Kadri Koppel Sotsiaalministeeriumi poolelt, kes ühe lisapunkti tõi). Põnevusmängu nautisid mõlema võistkonna poolehoidjad – ühed neist pidid tunnistama lõpusekunditel Sidepataljoni paremust. Mängu tulemus andis mõista, et arvatavasti võidab alagrupi eelmise aasta III koha omanik täisnimega Staabi- ja Sidepataljon. Allar-Raul Antson 16 ja kaotajate parim MVP (mitte muhe vanapoiss vaid most valuated player) Mario Polusk 24 punkti.

30. jaanuar tähendas tähendas Margus Tähepõllu jaoks (nagu teistelegi korvpalli vaimus kasvanud riigiametnikele) kerget tööpäeva. Nimelt kuulub Tähepõld Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis töötavate inimeste nimekirja, nagu ka Egert Väinaste, kellel võrreldes Tähepõlluga oli tööd palju rohkem. Eks MKM-i ridadesse kuulub veel teisigi toredaid mängijaid, kuid neid nimesid saate vaadata II vooru statistikast. Statistikast olulisem oli mäng ise, sest kumbki team võidurõõmu turniiril polnud tundnud. Maitse sai suhu Keskkonnaministeerium, kes kerge soosik enne kohtumist publiku seas oli. Juba alguses saavutati turvaline edu, mida hoiti lõpuni. Võitjatel skoorisid 8 mängijat, kaotajatel viskas rohkem kui pooled punktid viskekahur Väinaste (36 silma).

Päeva eelviimasteks mängudeks jõudsid Kuldnoka tänavale võistluspaika Eesti Maksu- ja Tolliamet (EMTA) ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Võib-olla play-off’is need kaks ka kohtuvad, kuid laupäeval mängiti erinevatel platsidel. Vastasteks juba mänginud Lasnamäe LOV ja Maanteamet. Viimane neist ei saanud esimesel veerandil kuidagi mängu käima, suutes visata vaid 2 punkti, edasi mäng paranes, tunneli lõpus paistis valgus isegi korraks, aga sellest ei piisanud – mängu kehv algus peapõhjusena tähendas 18-punktilist allajäämist. Võitjatest Gert Villard 19 ja kaotajatest Olari Tammel 14 punkti. Teises kohtumises võitis kindlalt EMTA, kelle ridadesse kuuluv Raul Jõgi pidevalt palli omades mitmeid kordi selle ka läbi rõnga viskas (paremuselt päeva 2. skooritegija – 27 punkti) ja seetõttu Andres Uuetoalt kiidusõnu pälvis. Uuetoa ise panustas 12-punktiga. Vankumatu Maarja Sillamaa jäi Jõgi’le alla kõigest 4 punktiga. Lasnamäe LOV näitas ühtlast mängu, kuid taas lühike varumängijate pink sai taaskord saatuslikuks. Johannes Merilai kontosse lisandus 21 punkti.

Päevale panid punkti Vanglateenistus vs EAS esimesel väljakul ja Sidepataljon vs Keskkonnaministeerium teisel. Nende mängudega pandi paika lõplikult kohad alagruppides. Ei saaks öelda, et Marek Vinni tegutsemine EAS’i vastu Vanglateenistusele võidu tõi, aga oma selles pool oma elust korvpallile pühendanud Vinni omas. Priit Post uskus oma mängijatesse sedavõrd, et lahkus peale esimest mängu, kella 3 paiku saadud kõne järel ei pidanud ta pettuma – võit oli mäekõrgune. Teinuks EAS’i poolelt teisedki skoori pisut enam, kui Leppoja (21 p.) ja Villard (16 p.), võinuks mängu tulemus teistsugune olla, aga EAS turniiri lõppedes asub päris kõrgel kohal, seda tõdesid ka võitjad. Kermo Päll tõi 20 ja Marek Vinni 15 punkti.

Teisel väljakul jälgis Sidepataljoni ja Keskkonnaministeeriumi mängu keskendunult kohtunikud ja Apo Oja Sotsiaalministeeriumist. Pannuks Oja raha mängu, võitnuks ta mingi summa ikka, sest pakkus Sidepataljoni võitu ette. Kuigi Keskkonnaministeeriumil olid omad võimalused, jäädi hästi kokkumänginud vastastega hätta. Mäng lõppes pealtpanekuga, millega Sidepataljon tegi avalduse – sel aastal ihkame tiitlit. Kaotajatest Leppind 16 ja Soome 12 punkti. Antson 19 punkti.

„Järgmisel korral jälle,” hõikasid kohtunikud, kui saaliuksest väljusid. Tõepoolest järgmisel korral kohtume jälle, aga seda nädalase pausiga ehk 13. veebruaril. Siis juba kavas play-off, kus alagrupimängudes saadud asetustega turniir jätkub kõikidele osalejateleJ

Kokku visati teises mängudevoorus 1032 punkti. Alagrupiturniiril tõi oma võistkonna kasuks punkte kõige enam Egert Väinaste, kes kuulub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi võistkonda.

Alagrupiturniiri tulemusi vaata siit Copy of alagrupitabel ra_koss 2010, II vooru statistika vaata siit punktid 2010 ra koss II voor

13. veebruari mängude ajakava, play-off tabelit vaata siit Copy of ajakava_ra_koss_13.02.2010 play-off tabel_ra koss 2010

Saali jäeti 23-ndal jaanuaril dressipluus, 30-ndal pall ja t-särk (vt pilte). Kätte saab need 13-ndal veebruaril Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi võimlast.