Riigiametnike meistrivõistlused korvpallis tegid firmaspordi hooaja avastardi

13. jaanuar 08

Riigiametnike meistrivõistluste esimeses voorus peeti 12 alagrupimängu. Kaks korda pidid esimesel mängudepäeval väljakul käima ja väljusid mõlemast kohtumisest võidukalt möödunud kordne pronksmedalist Maksu- ja tolliamet ning turniiri uustulnuk Sidepataljon. Samavõrra õnnetult käis aga käis möödunudaasta hõbedaselt lõpetanud võistkonnal Eesti Pangal, kes kogus kahe mänguga kaks kaotust ning peab edasipääsu lootust finaalturniirile hellitama läbi teiste võistkondade ebaõnnestumise.

Koha peal oli seda mängudevooru kaemas aga meie kuulipildurreporter Olaf Suuvooder-Subwoofer ja tema lühikokkuvõte mängudest saate samuti lugeda.

Juba 5-ndat aastat järjest peeti maha tulised lahingud aasta esimesel suuremal riigiametnikele mõeldud turniiril, riigiametnike meistrivõsitlustel korvpallis. Sel aastal on osavõtvaid võistkondi kokku 19 ja esimeses voorus peeti kokku 12 mängu. Alljärgnevalt lähemalt, mis väljakul toimus

(10.00). EAS (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus) – VTA (Veeteede amet) [26:59]
Kõigil veerandaegadel näitas paremat minekut VTA ja EAS oli raskustes oma mängu leidmisega. Antud mängus tõi võidu stabiilsus ja märk, et VTA-l oli 5 mängijat, kes tõid ligemale 10 punkti. Mängiti ühtselt ja meeskondlik vaim ning tegutsemine olid õigel kohal. EAS-i mängupilti ilmestas vaid Erki Varbola tegutsemine.

(10.00). EMTA (Eesti Maksu- ja Tolliamet) – Siseministeerium [55:44]
EMTA pani oma paremuse maksma juba esimese kümne minutiga, kui oldi ees 8 puntkiga, teistel veerandaegadel oli paremus napim ja viimane veerand jäädi juba 3 silmaga alla. Säravaim mängija (Maarja Sillamaa), kel paistis silmist (ja mitte mujalt), et julge hundi rind on rasvane ja 7 aastat korvpallitrenni mööda külge maha ei jookse – lõppkokkuvõttes 24 punkti. Siseministeeriumi poole pealt hakkasid taolise tulihingelise võitlejana silma Ahto Soorm ja Imre Ojamaa, teiste panus jäi selgelt nõrgemaks. EMTA võistkonnas olid head skoorijaid samuti Andres Uuetoa ja Raul Jõgi.

(10.55). Saku Õlletehas – Eesti Pank [56:37]
Võitluslikku mängu jagus kolmeks veerandiks, viimasel veerandajal ohtlikku hoogu sattunud Andrus Lepp ja Saku ÕT üldse sai oma mängu käima ning teise poolaja viimased kaheksa minutit näitasid selgelt ülekaalu (numbrites 24:11). Eesti Panga resultatiivseim Veiko Joel Kokk kogus 19 ja võitjate poolel mainitud Andrus Lepp 26 punkti.

(10.55). 3R – KMA (Kodakondsus- ja Migratsiooni Amet) [46:33]
Sel ajal kui kommentaatorid jahusid teemadel 3R, R3, Rahva Rinne jne., pidasid 3R ja KMA maha põneva lahingu. Tõsi küll, KMA ei võitnud ühtegi veerandaega, aga just Marko Lillioru tähelepanuväärne esitus hoidis tema tiimi nö vee peal (Veeteede Ameti ühe mängija kommentaar). 3R võistkonnas tegid hobuse moodi tööd Remo Holsmer ja Juhani Lemmik, kelle visatud punktisummast oleks piisanud KMA alistamiseks. Antud kohtumises oli Janek Solodin ainus, kes üritas palli nö pealt panna, kuid esialgu see ei õnnestunud.
(11.50). EAS (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus) – Keskkonnaministeerium [47:69] Ühepoolne kohtumine, kus Keskkonnaministeerium võitis. Ei saa öelda, et Ain Soome ja tema võistkond poleks pidanud pingutama, vastupidi – Jüri Truusa oli vahepeal päris endast väljas ja üritas end pigem treenerina maksma panna ning sundis võistkonnakaaslasi mängujoonisest kinni pidama. EAS-i mäng oli võrreldes nende esimese kohtumisega tunduvalt paranenud. Ju tehti õiged järeldused ning tulevikus on oodata õnne ka nende õuele ja seda võidu näol. Ain Soome kogus 28 ja EAS-i parimana Olev Randma poole vähem puntke.

(11.50). EMTA (Eesti Maksu- ja Tolliamet) – Eesti Post [51:50]
Eesti Post pakkus I vooru põnevusmänge, esimesena EMTA vastu. EMTA oli küll protokolli järgi üle vastastest, aga mängupildi järgi oli selge, et nii see pole ning mängu saatus võib jääda lõpu peale – nõnda ka läks. III veerandaja lõpuks oli EMTA 10 punktiga juhtimas (41:31), kuid viimaseks minutiks osati edu maha mängida. Vigade tegemise ja vabavisete viskamise lõppsaagast väljus võitjana sedapuhku EMTA ja sai kirja teise võidu.

(12.45). Sidepataljon – Siseministeerium [40:35]
Päeva esimeses pooles kaotama pidanud Siseministeeriumi võistkond oli viha ja võitlusvaimu täis ning sellest kohtumisest sooviti kindlat võitu. Mängu algne käik ja 2/3 kohtumisest läkski nende taktikepi juhtimise all (III veerandaeg võideti 32:28). Viimane kümme minutit otsustas siiski kõik – Sidepataljon viskas 12 ja senise mängupildi põhjal favoriidiks peetud Siseministeerium vaid 3 punkti. Võitjate poolel oli heas viskehoos Jako Känd (25 punkti), kaotajatest oli skooritegemise mõttes edukaim 12 silmaga Imre Ojamaa.

(12.45). Põllumajandusministeerium – KMA (Kodakondsus- ja Migratsiooni Amet) [41:62]
KMA mängujoonis ei erinenud suuresti esimeses kohtumises näidatust ja pea igas mängu elemendis jäädi vastastele alla. Parimast küljest kaotajate poolel näitas end taaskord Marko Lilliorg. Põllumajandusministeerium mängis sedapuhku ilma legendaarse tsentri Tambet Sova’ta, kuid sellevõrra rohkem sai nö pildile Marko Gorban, kes ühena resultatiivseimatest kogus 22 punkti. Sarnase punktisumma (23) kogus ka võistkonnakaaslane Martin Pretke.

(13.40). Välisministeerium – Sotsiaalministeerium [39:29]
Hea meel oli näha platsil Ülar Vaadumäed, kes oli oma võistkonnale kasulik 6 punktiga, kuid kelle tegutsemisvaim ja olek annavad tiimile midagi enamat, kui pelgalt visatud punktide arv. Välisministeeriumi mängus oli liidreid (nt Kalle Kirss), kes julgesid mängu enda peale võtta ja tänu nende julgele tegutsemisele mäng võideti. Sotsiaalministeeriumi head esinemist takistastasid aga pinged omade vahel ja vahest sinna oligi koer maetud (loe: sinna see võit jäi).
(13.40). MKM (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium) – (ÕK) Õiguskantsleri kantselei [41:35] Ääretult hea meel oli tõdeda, et vastamisi olid võistkonnad, kes kasutasid boonuspunktide viskajatena lisaks naisvõistlejatele ametkondade juhte, antud juhul olid nendeks majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning õiguskantsler Allar Jõks. Kumbki ei kasutanud küll ära oma eelist võistkonnale punktide kogumisel (nt kolmepunktiviske realiseerimisel läheb kirja 4 punkti), aga mängu muudes elementides andsid endast parima. MKM kaotas esimese veerandaja (9:14), kuid edasi läks mäng ülesmäge – III veerandaja lõpuks oli tablool 11 ja mängu lõppedes 6-punktine paremus. ÕK võistkonnas oli resultatiivseim Alo Heinsalu (13 p) ja Risto Jõgi (14 p) võitjate poolel.

(14.35). Sidepataljon – Eesti Post [49:44]
Juba esimeses kohtumises põnevaid ja mänguliselt ilusaid hetki pakkunud Eesti Posti võistkond esitas nüüdki korraliku partii. Eriti heas hoos oli Martin Luts, kes kogus lõpuks 23 punkti ja tõepoolest tundus, et seekord tuleb võit. Siiski… kindlat paremust varjutas Indrek Raigi kiirelt saadud 4 viga ja otsekui sellestki sai Sidepataljon indu juurde ning III veerandajal jõuti esimest korda viigiseisuni. Sealt algas punkt-punkti mäng. Lõpus üllatas Sidepataljon 3-punktiviskega, millele ei suudetud vastata. Nõnda sai Eesti Post ühe hullu kaotuse kõrvale veel ühe samasuguse.

(14.35). Põllumajandusministeerium – Eesti Pank [53:48]
Võistluspäeva viimaseid kohtumisi möödus suhteliselt tasavägiselt. Oma tahtmise suutis Põllumajandusministeerium siiski peale suruda ja kaotas vaid esimese veerandaja. Eesti Panga võistkond mängis stabiilselt nii kaitses kui rünnakul (Keit Musting 15p, Erkko Kõrgema 15p, Veiko Joel Kokk 10p), kuid sellest ei piisanud, et alistada kuldset kolmikut (Marko Gorban 10p, Martin Pretike 17p, Henno Nurmsalu 18p). Mängu lõppedes oli tablool 53:48 ja Põllumajandusministeeriumi 5-punktliline paremus oli tõsiasi.

Mängude II voor juba 2 nädala pärast samal kellaajal ja samas kohas. Kohale on lubanud tulla kommenteerima Peep Tribitski – mees, kel on paljugi pallimängusõpradele öelda. Mängijatest on kindlasti kohal Renee Kontson (turniiri peakohtunik Jens Vendel on öelnud, et see mees on õudsa füüsisega vend), Silver Sokk-Müts jne. Püüame ühendust saada Kaitseministeeriumi ühe alustala – Vilmar Sumberg’iga ja loodame, et finaalturniiriks tuleb Vilmar kohtumisi kommenteerima.