Riigiametnike meistriks korvpallis tuli Vanglateenistus

20. veebruar 10

Riigiametnike meistriks korvpallis aastal 2010 tuli Vanglateenistus. Finaalis võideti Sidepataljoni võistkonda 50:39. Kolmandaks tuli Maksu- ja tolliamet.

11.-12. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Sel ajal kui Marti Soosaar rühib Tartu maratoni finiši poole, on minul au täiendada värskelt lõppenud turniiri värskeimat uudist.

Kaheteistkümne võistkonna asemel oli saalis viimases voorus kaheksa satsi, põhjuseks asjaolu, et kohad 9.-12. said otsustatud juba varem. Poolfinaalide järel suruti miinusringi Sotsiaalministeerium ning Eesti Maksu- ja Tolliamet, kes ka omavahel kohtusid ning võitlust kõige suuremale karikale jätkas EMTA. Õigusriik, kes miinusringis lausa esimestest mängudest peale tegi nö tuule alla nii Maanteeametile kui Keskkonnaministeeriumile. Viimane neist põhjustas Õigusriigi mängijatele peavalu ikka parajas koguses, aga sel aastal pidi Ain Soome (oma tiimi resultatiivseim) ja  teisedki võistluskaaslased tunnistama vastaste paremust ja läbi aegade parim koht terendas koondvõistkonna õuel. Põhitabeli finaalis kohtusid favoriidid Vanglateenistus ja Sidepataljon. Juba algusest domineeris eelmise aasta kolmas – Sidepataljon – mäng võidetigi 7 punktiga. Seejärel taandusid vaid võite tunnistanud mängijad publikuks ja asusid ootama vastast. Samal ajal astusid riietusruumi poole kollastes särkides Õigusriigi mängijad, kes ei suutnud jagu saada sinises mänginud EMTA-st. Hoolimata sellest oli Alo Heinsalu näoilme rõõmus, sest tõele au andes oli esikolmik törts tugevam kui kohad neljandast edasi.

Pronksimängu esimene pool oli pingeline ja tasavägine, kuid äsja kaotusevalu tunda saanud Vanglateenistus tegi oma elu raskeks ja jõudis finaali, et taaskohtuda Sidepataljoniga. Sarnaselt kolmanda koha mängule, toimus finaal suurel väljakul. Esimesed minutid näitasid Vanglateenistuse jätkuvat võimu, juhiti 12 punkiga esimese veerandi lõpuks. Teisel veerandil aga said Sidepataljoni noormängijad palle tublimalt korvi ja poolaeg lõppes nende 1-punktilise paremusega. Ka kolmanda veerandi lõpus vahe 1 punkt ja juhtimas Sidepataljon. Viimase otsustava veerandi eel oli mõlemal võistkonnal võimalus mäng enda kasuks pöörata ja Vanglateenistus eesotsas Kait Koppeliga tegi väikese vahe sisse. Kaasa aitasid kõik: Vinni tõi kiirelt palle üle, realiseeris korvi või meelitas vea välja; otsustaval hetkel tabas Mari Saarniit keskpositsiooniviske, nagu ka Marek Koitla. Kõik see tähendas Vanglateenistuse vahespurti 18:6 ja kibeda kaotuse võitude kõrvale sai Sidepataljon. Kaotajatest Allar-Raul Antson 16 punkti, võitjatest Koppel 22.

Turniiri ärasaatmine ja parimate autasustamine ning söömine-joomine leidis aset Pärnu mnt 141 asuvas bistroos Delta Cafe and Bistroo. Varajaste hommikutundideni sedapuhku ei pidutsetud, nagu turniiri legendaarne lauakohtunik Henry ütles: “Täna võtame vaiksemalt, sest kohtki on pidulik ja olemine nagu restoranis.” Enne südaööd mindigi lailai, kes Venusesse, kes koju (arvake, kuhu vennad Siniveed suundusid).

Ümmargused arvud on ilusad sõnas Vanglateenistuse playmaker Marek Vinni, kui kuulis korraldajatelt, et oli turniiril täpselt 100 punkti visanud. Selle peale sõnas üks vendadest kohtunikest, kes mõni minut varem heietas midagi kojuminekust: “Davai, kui sada siis sada ja seened ka.” Ei tea kas seetõttu või mingil muul põhjusel olla ühte vendadest Venuses nähtud. Läks nagu tavaliselt:)

Korraldajad tänavad kõiki osalejaid ja varsti kohtume jälle!