Riigiametnike korvpalliturniiri alagruppide edukaimad selgunud

18. jaanuar 11

Möödunud laupäeval, 15. jaanuaril mängisid riigiametnikud 2011. aasta korvpalliturniiri II vooru mänge. Üldtendentsina tooks välja, et mängud olid pingelisemad kui I voorus, sest iga mänguga hakkasid selguma meeskonnad, kes pääsevad edasi võistlema kõige ihaldusväärsema tiitli eest.

Esimesed mängud pidasid omavahel Sidepataljon ja Tallinna Lennujaam ning Vanglateenistus ja Sotsiaalministeerium.

Sidepataljon – Tallinna Lennujaam 71:50

Tallinna Lennujaam oli pidevas tagaajaja rollis ega pääsenud ühegi veerandaja lõpuks Sidepataljonist ette. Seekord tõid Siseministeeriumile kõige rohkem punkte Karel Kattai, Teet Laeks ning tiimi ainus naismängija Kristi Neemelo. Tallinna Lennujaama absoluutne üleplatsimees oli Alan Helm, kes tõi võistkonnale lausa 25 punkti, kuid ometi jäi neile lõpuvile kõlades 21-punktiline kaotusseis.

Vanglateenistus – Sotsiaalministeerium 70:38

Vanglateenistus tegi edukalt kõik endast oleneva, et Sotsiaalministeeriumi mängijate viskeid takistada, samas hoides ise korvi tabamise protsenti kõrgel. Nii võitiski Vanglateenistus peaaegu kahekordsete punktidega Sotsiaalministeeriumi võistkonda, kelle resultatiivseim mängumees oli 20 punkti visanud Mario Polusk. Vanglateenistuse tiimi resultatiivseim Mihkel Niine viskas samuti 20 punkti, kuid teda toetasid suuremate skooridega ka Kermo Päll 15 ning Priit Post 11 punktiga.

Järgmisteks mängudeks vilistati platsile Keskkonnaministeerium ja Õigusriik ning Maksu- ja Tolliamet ning Kultuuriministeerium.

Keskkonnaministeerium – Õigusriik 49:18

Vaatamata Õigusriigi pingsatele püüdlustele ei õnnestunud neil takistada Keskkonnaministeeriumi viskeid. Keskkonnaministeerium läks juba mängu algusminutitest juhtima. Õigusriik jäi kogu turniiri kõige madalama skooriga, kuna Raivo Sultsi visatud 11 punktile ei tulnud piisavalt lisa. Keskkonnaministeeriumi tiimist aga tabasid kordamööda korve Ain Soome (14 punkti) ning Allar Leppind (12 punkti) ja nende korvidele tuli veel lisa meeskonnakaaslaste poolt.

Maksu- ja Tolliamet – Kultuuriministeerium 65:47

Maksu- ja Tolliamet oli Kultuuriministeeriumist peajagu üle juba hetkest, mil mäng käima hakkas. Lisaks tublile mängumehele Andres Uuetoale tõi nende võistkonnale Uuetoaga võrdselt punkte ka naismängija Maarja Sillamaa, kes tegi küll mõne viske vähem, kuid kuna naise vise annab lisapunkti, siis tuligi nende mõlema skooriks kokku 22 punkti. Kultuuriministeeriumi võistkonnas särasid eredalt Lauri Hilep (17 punkti), Margus Klaan (16 punkti) ja Renee Kontson (10 punkti), kuid nende kontodele kogunenud punktid ei olnud piisavad mängu võitmiseks.

Keskpäevased mängud pidasid Tallinna Lennujaam ja Siseministeerium ning Sotsiaalministeerium ja Politsei- ja Piirivalveamet.

Tallinna Lennujaam – Siseministeerium 34:47

Siseministeeriumi edu võti seisnes selles, et lisaks tabavaid viskeid teinud meestele (Marko Seer 10, Tanel Murakas 10 ja Raul Sinisalu 9 punkti) mängib nende tiimis ka hea visketabavusega ning platsil aktiivne Tuuli Räim, kes korjas korve 9 punkti eest. Kolmas veerandaeg lõppes isegi Tallinna Lennujaama ühepunktilise eduga, kuid tiimi viie korviküti visetest ei piisanud eduseisu säilitamiseks. Nende skoorid jäid tasavägiseks, ent üsna tagasihoidlikuks: Tarvi Pihlakas ja Vahur Vent 8 punkti, Kristjan Tatar 7 punkti, Vaiko Eggert 6 ning Rainer Saar 5 punkti.

Sotsiaalministeerium – Politsei- ja Piirivalveamet 50:47

Sotsiaalministeeriumi mängijad olid korvi all pidevas valmisolekus, et pall haarata ning kindlalt järgmisele rünnakule asuda. Kolm veerandaega õnnestus neil hoida väikest eduseisu, kuid neljanda veerandaja lõpuks oli Politsei- ja Piirivalveamet neil niivõrd kannul, et mäng läks edasi kaheminutilisele lisaajale. See oli II vooru mängude põnevaim hetk, mil isegi lauakohtunik ei suutnud enam stoilise rahuga punkte märkida. Sotsiaalministeerium suutis lisaajal realiseerida viskeid 6 punkti väärtuses, samal ajal kui vastastel oli vastu panna vaid kolm punkti. Niisiis ei tekkinud kahtlust, et mängu võitis Sotsiaalministeerium, eesotsas Kätlin Saati (21 punkti) ning Mario Poluskiga (19 punkti). Politsei- ja Piirivalveametile kogusid enim punkte Rauno Lett (17 punkti) ning Maido Viibur (13 punkti).

Pärastlõunasteks mängudeks valmistusid Õigusriik ja Sidepataljon ning Kultuuriministeerium ja Vanglateenistus.

Õigusriik – Sidepataljon 37:48

Mitte kuidagi ei tunginud Õigusriiki mängijad läbi Sidepataljoni kaitsest, mistõttu mida veerandaeg edasi, seda suurema kaotusseisuga oldi alla vandumas Sidepataljoni võistkonnale. Viimasel veerandajal Õigusriigi parim mängumees Raivo Sults, kes viskas mängu jooksul koguni 26 punkti, siiski vähendas punktide vahet, kuid Sidepataljon jäi ikka 11 punktiga peale. Võitu panustasid kõige enam 11 punkti visanud Kalle Kolk ning 10 punkti visanud Sergei Kulakov. Selle mängu lõppedes olid Sidepataljonil pinged maas, kuna kõigi mängude võitudega tagati kindel edasipääs A alagrupist.

Kultuuriministeerium – Vanglateenistus 50:75

Vanglateenistuse visketabavus oli niivõrd hea, et Kultuuriministeeriumi kaitsjad ei suutnud takistada turniiri kõrgeimat skoori kogunemast. Vanglateenistuse mängijad said erilise hoo sisse kolmandal veerandajal, mil Kultuuriministeerium ei jõudnud enam neile korve järele visata. Kui Kultuuriministeeriumi resultatiivseimatel oli ette näidata korralik punktisumma – Margus Klaan 17, Renee Kontson 12, Lauri Hilep 11 punkti – siis Vanglateenistus hiilgas veelgi suuremate numbritega – Mihkel Niine 25 ja Priit Post 19 punkti. Selle mängu võiduga garanteeris Vanglateenistus esimesena edasipääsu B alagrupist, kuna oli võitnud ka kõik eelnevad mängud.

Mängupäeva viimasteks mängudeks jooksid platsile Siseministeerium ja Keskkonnaministeerium ning Politsei- ja Piirivalveamet ning Maksu- ja Tolliamet.

Siseministeerium – Keskkonnaministeerium 52:47

Selles mängus oli kaalul väga palju, kuna mõlemad tiimid jahtisid edasipääsu. Kolmel veerandajal sai Keskkonnaministeerium hoida väikest eduseisu, kuid kas meeste väsimuse, vastasvõistkonna ergastumise või mõne muu põhjuse tõttu anti edumaa käest. Mäng oli viimaste hetkedeni tasavägine, kuid lõpus suutis Siseministeerium realiseerida rohkem korve. Resultatiivsete rünnakute tulemusena kogusid Siseministeeriumist kõige enam punkte Raul Sinisalu (17 punkti) ja Marko Seer (14 punkti). Keskkonna resultatiivsemateks said Ain Soome (16 punkti), Allar Leppind (15 punkti) ning Herki Tuus (14 punkti).

Politsei- ja Piirivalveamet – Maksu- ja Tolliamet 75:55

See oli turniiri teine mäng, mil üks võistkond suutis visata 75 punkti – suuremat skoori kogu turniiri jooksul ei tulnud, kuid võimalik, et näeme seda viimasel mängupäeval. Kui aga selle mängu esimene veerandaeg kulges veel küllaltki tasavägiselt, siis ülejäänud veerandaegadel olid Maksu- ja Tolliameti mängijad pidevas tagaajaja rollis. Teise veerandaja lõpuks kasvatasid Politsei- ja Piirivalveameti mängijad eduseisu kümne punkti võrra ja kolmanda veerandaja lõppedes oli Maksu- ja Tolliamet neist taga juba 25 punktiga. Politsei- ja Piirivalveametil jäi viimasel veerandajal üle vaid edasipääs vormistada. Politsei- ja Piirivalveameti edukaimad korvikütid olid Rauno Lett 21 punkti ning Maido Viibur 19 punktiga. Maksu- ja Tolliameti resultatiivseim mängija oli aga naissoost – Maarja Sillamaa 14 punktiga.

 

Turniiri viimased mängud toimuvad 29. jaanuaril Audenteses. Riigiametnike 2011. aasta korvpallimeistritiitli üleandmine ning turniiri lõpetamine toimub aga pärast turniiri Sõpruse Bistroos.