Riigiametnike korvpallikarika võitis kolmandat korda järjest Vanglateenistus

31. jaanuar 11

Juba kolmandat korda järjest haaras enda valdusse riigiametnike korvpallimeistrivõistluste rändkarika Vanglateenistuse võistkond. Võimalikku kaotusärevust ei tundnud võistkond kordagi ja finaaliski võeti kindel võit 66:51 Politsei- ja Piirivalveameti vastu.

Finaali edukaimaks mängijas võitjate poolel oli Mihkel Niine 20 punktiga. Kaotajatest kostitas Vjtšeslav Botškarjov vangivalvureid 15 punktiga.

Kogu turniiri kokkuvõtets oligi Niine Vanglateenistuse edukaim korvikütt. Politseinike ja piirivalvurite tublim oli Rauno Lett.

Ka kolmanda koha kohtumine kulges küllaltki kindlalt Sidepataljoni taktikepi all. Siseministeerium hoiti endast pidevalt ligi 10 punkti kaugusel ja võideti kohtumine tulemusega 56:46. Turniiri parim Sidepataljoni mees oli Jako Känd, Siseministeeriumil aga Raul Sinisalu.

Viienda koha peale pääsesid vahepoolfinaalide võitjad Maksu- ja Tolliamet ning Tallinna Lennujaam. Lennujaam oli õnnelikuma minekuga ja suutis just viimasel veerandil seni tasavägiselt kulgenud mängu 5 punktiga enda kasuks kallutada. Kokkuvõttes 59:54. Lennujaama turniiri edukaim oli Vahur Vent, Maksu- ja Tolliameti poolel aga nende keskmängija Andres Uuetoa.

Seitsmenda koha peale jäid mängima eelmise aasta Riigiametnike karikavõistluste kaks tugevaimat – Sotsiaalministeerium ja Keskkonnaministeerium. Sellest lahingust väljas edukamalt Sotsiaalministeerium, võttes 64:52 võidu. Turniiri kõige kõvem korvikütt Sotsiaalministeeriumi ridades oli Mario Polusk ja Keskkonnaministeeriumil Alar Leppind.

9.-10. koha kohtumise saatus sai otsustatud juba avaveerandil, kui Õigusriigi võistkond kaotas kaks põhimeest vigastusega ja jäi väljakule vaid neljakesi. Edasine mäng kulges Kultuuriministeeriumi taktikepi all ja jõudis finišisse tulemusega 68:41. Keio Kuhi oli Kultuuriministeeriumi parim korvikütt sel aastal ja Õigusriigi tiimis oli selleks Raivo Sults.

Turniiri resultatiivseim mees oli Mario Polusk, kes viskas kokku 118 punkti kõigis mängudes. Parimaks naiseks oli Maarja Sillamaa Maksu- ja Tolliametist 93 punktiga.

Enne finaalmängu toimus ka fännide viskevõistlus. Fännid näitasid oma sopsumängu oskust ja kõige kaugemale jõudis ja teenis sellega endale Nike korvpallipalli Imre Ojamaa, kes hoidis pöialt Siseministeeriumi pingi kõrval. Mitmel aastal on mees ka selle tiimi ridades mehetegusid teinud, kuid sel turniiril paraku kaasaelaja staatuses. Turniiri parimaks fännklubiks tunnistasime Sidepataljoni fännklubi, kes sel korral sai auhinna küllaltki odavalt – teha polnud vaja palju muud kui mõne inimese ja ühe trummiga kohale tulla. Loodetavasti fänluse tase turniiril järgmisel aastal on tugevam.

Otsustavates kohamängudes näitasid pauside ajal oma tantsuoskusi Doll Adore rühma tütarlapsed. Turniiri lõpetamine toimus Sõpruse Bistros ning sinna kogunes sööki-jooki ja autasustamist nautima ca 45 tublimat riigiametnikku. Nagu ikka olid tugevamalt esindatud võistkonnad, kel oli asja turniiri “poodiumile”, kuid aktiivsemad esindajad olid kohal ka teistest tiimidest.

Järgmine riigiametnikele mõeldud meistrivõistluste turniir on jalgpalliturniir ja see saab alguse 17. mail. Registreerumine sinna on juba alanud.

icon Finaalturniiri statistika 29.01.2011 (1.09 MB 2011-01-31 20:25:57)

Vaata finaalturniiri fotogaleriid