Riigiametnike korvpalli poolfinalistid on selged

17. veebruar 08

mari_saarniit_08.jpgRiigiametnike meistrivõistlustel selgusid eile poolfinalistid. Võiduvõimalused on olemas veel Välisministeeriumil, Maksu- ja Tolliametil, Justiitsministeeriumil ja Sidepataljonil.

16. veebruaril toimus Reval Hotels Cup teine võistluspäev Tallinna Spordihallis, lisaks Kalevi hallis algas Tallinna Mõõk; Saku Suurhallis võitis pealinna korvpallivõistkond ülikoolilinna või nagu ETV sporditoimetus ütles: „Kalev purustas Balti liiga kohtumises Rocki”. Olenemata neist olulistest võistlustest olid eeskätt riigiametnike ja teiste asjaosaliste (korraldajad ja rohkearvuline publik) nii moraalne kui füüsiline huvi Audentese spordihallis play-off-i mängudel ja miks mitte ka Challenge CUP-il.

I veerandfinaalist väljus võitjana Välisministeerium (58:35) hoolimata sellest, et nende vastane Kultuuriministeerium kaasas oma ridadesse esmakordselt Eesti suurima osalejaskonnaga spordiürituse, Tallinna Sügisjooksu, peakorraldaja Mati Lillialliku. Ka Välisministeerium vastas koosseisu täienemisega – läbi aastate üks resultatiivsemaid mängijaid Margo Uusorg oli taas nimekirja kantud.  Mees, kes muude kõlavate tiitlite seas ka mitmekordse naisekandmise maailmameistri uhke tiitli võiks oma visiitkaardile kirjutada, viskaski kõige enam punkte (18p). Kultuuriministeeriumi salarelv aga lahti ei läinud, nõnda oli kaotajate poolel parimas mängu- ja viskehoos Renee Kontson (11p). Kui poolajaks oli Kultuurministeerium  veel lootustandvas neljapunktilises kaotusseisus, siis lõpuks kärises vahe senistele turniiridel saavutatud tulemustele vastavale 23-le punktile.

II sama tabelipoole veerandfinaal oli pisut tasavägisem, viimasel veerandajal surus oma tahtmise peale siiski Sidepataljoni võistkond (60:44). Kaotajatele sai saatuslikuks mängimine vaid 3 mehe peale (olgugi, et võistkonna nimi 3R), st skooritegijad olid: Remo Holsmer, Juhani Lemmik ja Illar Tõnisson. Võitjate poolel skooris aga 8 mängijat ja stabiilsus, pikk pink ning teisel poolajal kiireks aetud mängutempo olid need faktorid, millega sellest veerandfinaalist Sidepataljon edasi poolfinaali sai. Nende vastaseks järgmisel nädalavahetusel on Välisministeerium.

III veerandfinaal kulges üllatusteta, kui EMTA oli suurelt üle Saku ÕT võistkonnast (73:35). EMTA näitas selgelt, et poolfinaalis ei lähe seni üheks suuremaks favoriidiks peetud Justiitsministeeriumil kergelt. Raul Jõgi viskas võitjate poolelt 27 punkti.

IV veerandfinaal leidis samuti oma lahenduse juba avapoolajal. Mängu lõpuks viskas Justiitsministeerium VTA vastu 72 punkti, ilumängu näitasid Priit Post ja Kristo Konks. Justiitsministeeriumi suurimaks kaotuseks selles mängus võib pidada turniiri resultatiivseima mehe, Priit Posti, hüppeliigese vigastust mängu keskel. Platsile mees rohkem ei tulnud ja mis järgmise nädala mängudes saab, pole veel teada. VTA mäng kulges üle kivide ja kändude – ei saadud rünnakul end käima ja kaitses pidama, hoolimata sellest, et Veeteede Amet oli üks väheseid võistkondi, kes ka mõned kaasaelajad ja kaks abitreenerit kaasa olid toonud. Mängu lõppskoor 72:42.

Poolfinalistid selgunud, tehti klaariks ka sotid kohtadel 5.-8. Veerandfinaalide kaotajad Kultuuriministeerium ja 3R kohtusid I väljakul, viimane neist kohtumise võitis. II väljakul olid vastamisi Saku ÕT ja Veeteede Amet ja siit sai õiguse mängida 5. koha peale Õlleministeeriumi nime all tuntuks saanud külalisvõistkond. Et viies koht on oluline, näitas mängu väga närviline iseloom.

Viienda koha kohtumiseks olid Saku Õlletehase motivatsioon ja füüsiline vorm pika mängupäeva lõpuks paremini säilinud ja võit kolme olulise riigiameti koondvõistkonna üle tuli skooriga 70:46 . 6 koht sel aastal siis 3R-ile. 7 koha saavutas VTA, kes võitis väsinud Kultuuriministeeriumi 58:36, suure imestusega jäi viimasena pingile istuma Renee Kontson, keda tuntakse väsimatu mängijana (meeletu füüsisega mees – Jens Vendel). Riigiametnike Karika võitja 2007. -ndal aastal, Veeteede Amet, teenis sellega selle aasta esimese turniiriga 26 punkti.

Challenge CUP’il jõudsid edasi: Keskkonnaministeerium, olles üle Õiguskantsleri kantseleist (58:39); PRIA, kes sai kirja turniiri kõige kergema võidu, sest Põllumajandusministeerium otsustas kohale mitte ilmuda; Siseministeeriumi võistkond, kes oli 5 punktiga parem KMA-st; EAS, kes oli skooriga 75:38 parem Majandus– ja kommunikatsiooniministeeriumist.
Esmakordselt väljamängitav Challenge Cup karikas on seega jätkuvalt motiveerivaks teguriks järgmisel nädalal Keskonnaministeeriumi ja PRIA ning Siseministeeriumi ja EAS-i võistkondadele.