Riigiametnike korvpalli meistrivõistlustel mängiti teine voor

27. jaanuar 08

Möödunud laupäeval peeti Tallinnas Audentes Spordihoones viie ja poole tunni jooksul järjekordsed 12 kohtumist riigiametnike meistrivõistlustel korvpallis. Nüüd on väljakul käinud ja lihased soojaks saanud kõik võistkonnad. Mõningat selgust hakkab tekkima ka finaalturniirile pääsejate ja kõrvalejääjate ridades. Kuidas kohtumised laupäeval kulgesid meenutab Kristjan Küttis, kes koha peal mängudel silma peal hoidis.
Riigiametnike meistrivõistlused korvpallis 2008 II mängude vooru tulemused

A – alagrupp
Kõige enam klappis Välisministeeriumi võistkonna mäng, nüüdseks on nad kõik kohtumised võitnud – 26. jaanuaril toimunud kohtumises seljatati EAS, numbriliselt 62:53 ja samuti Keskkonnaministeeriumi võistkond, kes näitas nii mõnelgi korral head tööd kaitses ning rünnakul, kuid siiski ei pääsetud 24-punktilisest kaotusest (41:65). Sotsiaalministeeriumi võistkond ei saa endiselt sisepingetest lahti, küll aga on hea meel Ülar Vaadumäe üle, kelle tegutsemine ainsana silma paistis. Kahjuks või õnneks sellest ei piisanud, et kaotuse kõrvale võit kirja saada ning VTA võistkond sai suhteliselt kerge võidu (62:32).

B – alagrupp
EMTA võistkonnal on kõige parem seis selles alagrupis. Täna saadi 2 võidu kõrvale kolmas ja võideti tugevat Sidepataljoni võistkonda 45:37 (olgu siinkohal öeldud, et Sidepataljonil oli eelnevalt I vooru järgselt 2 võitu). Kõik kohtumised on mänginud mainitud Sidepataljoni võistkond, kel on 3 võitu – raske heitlus peeti maha PRIA võistkonnaga, kellest oldi üle 48:45. PRIA küll ühes kohtumises kaotas, kuid teises võitis Eesti Post’i võistkonda (63:53). Nõnda ongi kõige kurvem seis Eesti Post’il, kel kirjas kahe vooru järel kolm kaotust.

C – alagrupp
Selles alagrupis on kõik võidud noppinud võistkond 3R (Riigi Kantselei, Riigikontroll, Riigihangete Amet), kes sai täna jagu kahest kõvast: Saku ÕT ja Põllumajandusministeeriumi võistkonnast, skoorid vastavalt 50:42 ja 52:51. Külalisvõistkond Sakust võitis Põllumajandusministeeriumi 48:43 ning sellest võib välja lugeda tõika, et Põllumajandusministeerium kaotas 2 mängu. Lisaks kaotustele on neil esimest mängudevoorust saadud 2 võitu. 

D – alagrupp
I mängudevooru järel peeti selles alagrupis vaid üks mäng, mis tähendab, et siin muutus nii mõndagi. Tundub, et kõige parema positsiooni on endale võtnud (võitmiste läbi) Kultuuriministeerium, kelle ridadest hakkas silma (otse)loomulikult Renee Kontson. Kuid muidugi on nende ridades teisigi häid mängumehi, kes tiimile väga kasulikud. Võideti MKM-i 42:28 ja Õiguskantsleri Kantselei võistkonda 64:28. Seekord oli kohal ka Justiitsministeeriumi kossusats, kes oli üle numbritega 73:40 Õiguskantsleri Kantseleist. Viimastel on nüüd kolmest mängust kolm kaotust ja võimalused finaalturniirile kaheksa tugevama hulka pääsuks kadunud.


Täpsemaid tulemusi vaata turniiritabelist.