Riigiametnike korvpalli I vooru tulemused

10. jaanuar 11

Audentese Spordihoones alustasid Riigiametnikud korvpallimeistrite selgitamist 8. jaanuaril. 10 turniiril osalevat võistkonda said kaks esimest mängu peetud. Vaatame lühidalt, kuidas neil läks.

Keskkonnaministeerium – Sidepataljon 35:41

Algusest peale tasavägiselt kulgenud mäng riigiametnike meistrivõistlustel seni väga tugevalt esinenud tiimide vahel kaldus lõpuks 6 punktiga Sidepataljoni kasuks. Sidepataljoni mootoriteks olid August Turk (10) ja Jako Känd (9) punktiga. Keskkonnaministeerium on leidnud tubli playmaker’i Ain Soome kõrvale ka kõva punktiviskaja. Alar Leppind oli 22 punktiga üleplatsimees, aga sellest jäi võiduks väheks.

Vanglateenistus – Maksu- ja tolliamet 66:55

Juba esimese mängu esimese kolme veerandiga tegi Vanglateenistus selgeks selle aastase turniiri suursoosiku. Kolmandaks veerandiks oli vahe üldse mitte nõrga MTA võistkonna vastu tõmmatud juba üle 20 punkti. Viimasel veerandil rahuneti ja MTA suutis seisu oluliselt kohendada ilusamaks, suurendades sellega selgelt oma poolfinaali pääsu lootusi. Ilmselt tuleb ülejäänud mängud neil selleks siiski võita. Vanglateenistust aitas Priit Post 17 punktiga ja MTA resultatiivseim oli nende keskmängija Andres Uuetoa 25 silmaga.

Tallinna Lennujaam – Õigusriik 57:34

Turniiri uustulnuk Tallinna Lennujaam alustas võimsa võiduga Õiguskantsleri kantselei ja Riigikogu ühendvõistkonna Õigusriik vastu. Kolm meest jõudsid kahekohaliste numbriteni: Kristjan Tatar 19, Vaiko Eggert 15 ja Rainer Saar 14 punktiga. Õigusriik lootis liialt selles mängus Jüri Ratase pallimänguoskusele, aga tubli korvpallur Ratas polnud selleks mänguks veel päris valmis löögihoos ja suutis tiimi heaks panustada 15 punkti, teiste panus jäi kesisemaks.

Sotsiaalministeerium – Kultuuriministeerium 41:38

Võrdsete võimaluste mängus oli sel korral parem Sotsiaalministeerium. Kultuuriministeerium ei saanud kuidagi pidama Mario Poluski viskemasinat ja lasi SM tagamehel enda korvi visata 21 silma. Margus Klaan kogus kultuursema valdkonna võistkonna parimana 15 punkti. Kultuuriministeeriumil oli viimastel sekunditel võimalus koguni kaks korda kolmest proovida ja seis viigistada, kuid mõlemad korrad ebaõnnestusid.

 

Sidepataljon – Siseministeerium 56:32

Sidepataljon võttis enda jaoks päeva teises kohtumises vajaliku võidu Siseministeeriumi vastu. Pea kõik nende mängijad said käe valgeks ning Karel Kattai 17 punkti oli tiimi parim. Ilmselgelt pole Ahto Soorm ja turniiri läbi aegade üks edukamaid naisi Tuuli Räim & Co veel sellises löögihoos nagu mõned head aastad tagasi, kui jõuti finaalini. Soorm kogus enda kohta tagasihoidlikud 11 silma ja oli sellega tiimi edukaim.

Vanglateenistus – Politsei- ja Piirivalveamet 69:43

Vanglateenistus alustas Politsei-ja Piirivalveameti vastu väga võimsalt, esimestest taktidest peale mängu dikteerides. Vahe suurenes pidevalt ja lõpuks oli edu koguni 26 punkti. Janar Urres viskas 15 ja Mari Saarniit 14 punkti. Janek Pedask vastas politseinike ja piirivalvurite parimana 11 punktiga. Tiimi esindaja Indrek Rumma märkis pärast mängu, et kahjuks ei saadud selleks mänguks kokku oma tugevaimat koosseisu ja lootis järgmisel nädalal tugevama esindusega siiski poolfinaalikoha vääriliselt mängida.

Keskkonnaministeerium – Tallinna Lennujaam 45:29

Teises mängus suutis oma esimese mängu ebaõnnestumise rehabiliteerida Keskkonnaministeerium, kes alistas võimsa võiduga alustanud Tallinna Lennujaama tiimi üpris kindlalt. Tallinna Lennujaam lasi eriti vabalt tegutseda Ain Soomel, kes kogus mõnuga mängides 17 punkti, nõelates õige mitu valusat kolmest. Ilmselt polnud Tallinna Lennujaam kursiski, et tegemist on kõigil turniiridel ilmselt kõige enam punkte visanud mehega, kelle soolod on korduvalt ületanud ka 30 punkti piire. Lennujaama parimana suutis Rainer Saar “sopsata” 12 punkti.

Sotsiaalministeerium – Maksu- ja Tolliamet 60:51

Päeva ilmselt valusaima kaotuse sai Sotsiaalministeerium, kes väga põhimõttelises mängus MTA vastu kaotas viimase minutil eduseisust koguni 9 punktiga. Viimase minuti kõige otsustavamad korvid tõi MTA-le Maarja Sillamaa, tabades nii kaks vabaviset kui ka mitu korda kiirrünnakust korvi alt. Pole vist ka kohatu meenutada, et naisterahva edukas korvitabamus lisab iga kord ühe boonuspunkti tiimile, mis teeb need korvid eriti valusaks. Kokku sai Sillamaa 20 punkti mängu peale. Raul Jõgi ja Andres Uuetoa tabasid korve 14 punkti jagu. Sotsiaalministeeriumi ridades hiilgas Mario Polusk 25 punktiga, kuid viimasel minutil paraku tema hädaüritused korvi ei tabanud.

Õigusriik – Siseministeerium 43:36

Päeva suurima üllatuse serveeris ilmselgelt võistkond Õigusriik, olles algusest peale eduseisus Siseministeeriumi vastu ning võites lõpus kogu mängu. Jüri Ratas oli oma mängumootori õiges rütmis tuksuma saanud ja kogus 22 silma, tabades mitmeid küllalt raskeid viskeid. Kaitses mängis kogu Õigusriigi tiim väga ennastsalgavalt ning Siseministeeriumi viimaste minutite pingutused kaotusseisu tagasi mängida ei õnnestunud. Ahto Soorm sai kirja 12 punkti.

Kultuuriministeerium – Politsei- ja Piirivalveamet 35:49

Kultuuriministeeriumist oli Politsei- ja Piirivalveametile tõsist vastast vaid esimesel veerandil, mil Renee Kontson tabas jalad maas rinnalt kaks kolmest ja viis eduseisus tiimi vaheajale. Edasi dikteerisid jõustruktuuride esindajad mängu ja suurendasid pidevalt eduseisu. Janek Pedask tõi võitjatele 15 ja Renee Kontson kaotajatele 11 punkti.

Järgmised alagrupiturniiri mängud toimuvad juba järgmisel laupäeval taas Audenteses.