Eesti Sportlikuma Riigiasutuse Karikas – Korvpall 01.06.2019

21. november 18

Turniir

Eesti Firmaspordi Liitkorraldab 1. juunil 2019 riigiametnikele mõeldud korvpalliturniiri, kuhu oodatakse nii mees- kui naisvõistlejaid igast valitsusasutusest. Kokku toimub aasta jooksul 3 osavõistlust, mis on mõeldud just valitsusasutuste töötajatele

Aeg ja koht

Korvpalli turniir toimub Tallinnas, Siili Spordihoones (Sõpruse puiestee 131) 1. juunil 2019 kahel väljakul.

Osalejad

Osalema on oodatud kõik valitsusasutuste (ministeeriumid, riigiametid, inspektsioonid, kaitsevägi, kantselei ja teiste riigiasutuste) töötajatest moodustatud kuni 10-liikmelised võistkonnad, kes vastavad Eesti Sportlikema Riigiasutuse juhendis ning Firmaspordi Liidu üldjuhendissätestatud tingimustele. 

Korraga on väljakul 5 mängijat.

PS! Naismängijat ei pea võistkonnas ilmtingimata olema.

Registreerimine

Võistlusele registreerimine toimub läbi Eesti Firmaspordi Liidu kodulehe või kirjutades taavi@firmasport.ee.

Registreerimine on avatud kuni kohtade täitumiseni kuid suletakse hiljemalt 28.05.2019!

Osalema pääseb maksimaalselt 16 riigiasutuste võistkonda!

Ajakava

Esmalt mängitakse alagrupiturniir ja siis play-off. Alagruppide suurused ja samuti play-offi pääsejate arv sõltuvad registreerunud tiimide arvust. Püüame ajalisel võimalusel kõik kohad välja mängida.

Mängitakse neljas alagrupis millele järgnevad playoffid.

Vastavalt osavõtvate võistkondade arvule loositakse alagrupid. Kohamängude süsteem kinnitataks epeale registreerimise lõppu ning tehakse teatavaks enne loosimist.

Täpne turniirisüsteem selgub registreerimise lõppedes 28.05.2019 õhtuks ning see edastatakse kõigile võistkondade esindajatele.

Reeglid

Mängitakse FIBA korvpallireeglite järgi v.a. mänguaeg ja veel teised välja toodud punktid: naismängija korv annab lisapunkti (vabavise 2, kahepunktivise 3 ja kolmepunktivise 4 punkti). Lisapunkti annavad ka hetkel ametis olevate ministrite, peadirektorite, juhtide punktid (vabavise 2, kahepunktivise 3 jakolmepunktivise 4). Mänguaeg on 2×10 min jooksev aeg, teise poolaja viimased 2minutit puhas aeg.

Mängupalliks on Spalding TF-1000 nr 7 nahkpall.

Soojendus toimub väljaspool mänguala ning –aega.

Kõigis reegleid puudutavates küsimustes pöörduda võistkonna kaptenil vahetult enne mängu algust kohtuniku poole. Hilisemaid pretensioone ei rahuldata. Süsteemi kohta küsimused ja pretensioonid lahendab ala peakorraldaja kohapeal.

NB! Võistkonnad vastutavad ise oma kohaloleku eest mängu alguseks. Võistkonnal on aega kohtumise väljakuulutamise hetkest 5 minutit, et astuda täies koosseisus väljakule (va varumängijad, kes ei pea olema kogu aeg kohal). Vastasel juhul märgitakse turniiritabelisse kaotus. Turniiri ajakava toimub jooksvalt ehk kohtumise ärajäämisel (5 minuti möödumine eelmises punktis kirjeldatust)  kuulutatakse välja järgmine kohtumine.

Autasustamine

Autasustamine toimub vastavalt Eesti Sportlikema Riigiasutuse juhendile.

Võistkondlik paremusjärjestus

Valitsusasutuste vahelises arvestuses toob punkte iga valitsusasutuse parim võistkond, teised sama valitsusasutuse võistkonnad punkte kinni ei hoia.

Varustus

Soojenduspallid peavad võistkonnad ise kaasa võtma. Võistluspallid tagavad korraldajad. Soovitav on kasutada numbritega  mängusärke ja ühtset võistlusvormi (võimalusel võiks võistkonnal olemas olla nii tume kui ka  hele võistlusvorm). Kohustuslik on kasutada puhtaid vahetusjalanõusid.

Üldnõuded

Iga osaleja vastutab ise selle eest, et tema tervislik seisund oleks vastavuses võistluse läbimiseks vajalikule seisundile.

Protestide esitamise aeg on 15 minutit alates tulemuste väljakuulutamisest.

Korraldajatel on õigus teha muudatusi võistluste ajakavas ja juhendis, neist teavitades Eesti Firmaspordi Liidu kodulehe www.firmasport.eekaudu või kohapeal võistluse mandaadis.

Osalustasu

Osalustasu võistlusel osalemiseks kuni 17.05.2019 on 275€ + km võistkonna kohta. Alates 18.05.2019 on võistluste osalustasu 350€ + km.