Riigiametnike jalgpalliturniiril on peetud ka teine voor

17. mai 08

Puhaste paberitega ja võimsalt läbis selle taas Põhja Politseiprefektuur, võttes koguni 11:2 võidu Eesti Postilt. Kokku mängiti taas 8 kohtumist ja sellest, mis imet juhtus, kirjutab lähemalt Kristjan Küttis – mees mikrofoniga koha pealt

II VOORU TULEMUSED

1.    Tallinna Vangla – Kalev (4 – 0)
Tallinna Vangla võistkond läheb turniiri edenedes aina paremasse hoogu. Kalevi väravavaht ei suutnud vältida palli sattumist väravasse ja seda neljal korral. Söödud jõudsid küll üha tihedamini Gina Paalo’ni ja sealt pealelöögini mitmetel juhtudel, aga resultatiivsena need ei lõppenud. Väravad: Maksim Tammi, Roland Meritee, Krista Vaniko.

2.    Keskkonnaministeerium – MKM (11 – 0)
MKM ei suutnud platsile II vooruks abivägesid kutsuda ja nõnda saadi ühe „sauna” kõrvale veel teinegi. Margus Tähepõld, iga-aastaseid Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi alustalasid mänguplatsil, meenutas eelmist aastat, kui ühes mänguvoorus 0 – 10 kaotus kirja saadi. Kahjuks pole nende seis aastaga paranenud ja kahest mängust on saagiks kaotused ja ühtegi väravat.  Väravad: Mart Sepp (6); Kaarel Keinast (2), Herki Tuus, Meelis Männaste; Monika Gravdina (OV).

3.    Sotsiaalministeerium – Eesti Pank (4 – 4)
Tõeliselt huvitav kohtumine, mis kaunistas vahest II vooru mänge kõige enam – oli põnevust, traagigat, pinget lõpuni. Kolm minutit enne lõppu oli mänguskoor 4 – 2 pankurite kasuks, lugematul kordadel oli Sotsiaalministeerium lähedal värava löömisele, aga postide vahele pall ei läinud. Mängu tegijaks (lisaks sellele, et tiimikaaslased kõvasti välja peavad tegema; loe: pidid!) tõusis Raido Raudnagel, kes 38-ndal ja 40-ndal mänguminutil sihile jõudis, st väravad lõi ja Ülar Vaadumäe rõõmuhõigete saatel Sotsid kaotusseisust välja tõi. Väravad: Tarmo Peeduli, Marko Lelov, Raido Raudnagel (2); Tarass Snitsarenko, Oja, Kristjan Melikov (2).

4.    Justiitsministeerium – Kaitseministeerium (2 – 1)
Väravatevaene, aga samas põnevusest tulvil mäng. Esimesel 20 minutil kohtunik Aaron Härsing väravaid ei täheldanud. Skoori avas Aare Aun 27-ndal mänguminutil, kelle head tööd jätkas kuus minutit hiljem Mart Siilivask ja Justiitsministeerium oli ette saanud 2 – 0. Kaitseministeerium väravata ei jäänud – Taavo Lumiste skooris lõppkokkuvõttes kaotajateks jäänud võistkonnas viis minutit enne lõpuvilet, kuid enamat sellest ei suudetud.  Väravad: Aare Aun, Mart Siilivask; Taavo Lumiste.

5.    Veeteede Amet – Siseministeerium (6 – 1)
Esimestest hetkedest oli selge, et Siseministeerium peab imet tegema võitmaks VTA’d. Auvärava nad siiski suutsid ära lüüa ja au värava löömise eest kuulus: variandid a)Eedi Kirves’ele, b)Eerik Kirves’ele, c)Anti Allikvee’le või Meelis Link’ele. Igatahes mängija kandis särki numbriga 14 (täpsustamiseks andke teada, kes oli nr. 14). Teerulliga VTA vastasvõistkonnast üle sõitis ja roolis oli Tõnis Sepp, kes lõi 3 väravat.  Väravad: Jaan Saks (2), Tõnis Sepp (3), Oleg Ivanov; Mängija nr. 14.

6.    Välisministeerium – Riigikantselei (3 – 2)
Kell näitas napilt 16.00 kanti, kui korraldajad nägid taamal jalutamas ühte nukra moega meest. Lähemal uurimisel selgus, et tegemist oli VM’i võtmemängija Silver Sokuga. Viimane tõdes melanhoolsuses, et tänane koosseis pole paremate killast ja ta tuli varem kohale mõttega ehk märkab mõnda head pikka kuju, kes lähetusele saadetud välisministeerumilisi asendada võiks. Õnneks või kahjuks Sokul kedagi ära rääkida ei õnnestunud ja ausalt öeldes poleks korraldustiim nõnda käituda ka lubanud. Mäng kulgeski tasavägiselt esialgu ja teisel poolajal oli VM’il kõvasti õnne, et Riigikantselei oma võimalusi maksimaalselt ära ei kasutanud ja 2 – 3 alla jäi. Väravad: Johannes Rebane, Maris Mendalmann; Oliver Väärtnõu (2).

7.    Põhja Politsei – Eesti Post (11 – 2)
Teerulli meetodit kasutas jällegi Põhja Politsei, kelle ridades nõrka lüli raske leida on. Eesti Post leidis need üles kahel korral, kui suudeti korravalvurite jalgealust õõnestada ja kaks kolli ära lüüa. Põhja Politsei võistkonna mängijate hulgas on teerulli juhtimine veelgi populaarsem, kui väravalööjaid kogunes kokku viis. Väravad: Šahrijar Abdullajev, Vadim Talama (3), Vitali Vink, Leho Saaremägi (2), Kerli Vompa (2); Tiit Kangur, Lauri Jürjen.

8.    Saku Õlletehas – Kultuuriministeerium (12 – 1)
Midagi väga hullu on lahti Kultuuriministeeriumiga, kelle mäng kohe üldse ei suju. Kohale aeti isegi Andro Vilu, kuid kelle kiiremad ja kestvamad jooksud väljakul jäävad aastate taha. Renee Kontson aga üllatas jälle ilmudes kohale taksoga ja soojendusdressita, st 6-7 kraadise soojaga meeletult head tervist. Ja mille muu kui hea tervise pealt lüüakse ka väravaid ja Kultuuriministeeriumi auvärava autoriks oligi Kontson. Saku Õlletehase mäng oli mänguskoori vaadates otsekui öö ja päev, kuid oleme ausad – vastane oli ka nö teisest puust. Ehk esimesel korral saadi saun ja teisel korral anti saun. Väravad: Ahto Zirk (3), Marek Olland (3), Rengar Kasela (3), Tauno Toomson (2), Martin Rosenvald; Renee Kontson.

Kolmandat korda sel aastal saame kokku juba teisipäeval 20. mail. Algus kell 16.00