Riigiametnike jalgpallis I voor mängitud

15. mai 08

kontson_jalka08.jpgRiigiametnike meistrivõistlustel jalgpallis on esimene voor mängitud ja kõik 16 võistkonda on oma tuleristsed saanud. Kas üllatusi sündis või ei sündinud kohe üldse saate lugeda Kristjan  Küttise kirjutataud mängude ülevaatest.


Kasutajaks saab registreeruda siit ja see ei võta aega palju üle minuti


Boris Mäemetsa tehtud fotol liigub palliga Kultuuriministeeriumi tipuründaja Renee Kontson

1.     Põhja Politsei – SakuÕlletehas (11 – 1)

Külalised Sakust alustasid vähemusega platsil ja seda oli näha peale suureskoorilise allajäämise mängupildis. Muidugi vastased olid ka omaette klassist – eelmise aasta turniiri võitjad. Suuresti kasutati naiste eeliseid väravate löömisel, kui üks löödud värav võrdub punktiskooris kahega. Väravad: Sergei Levotsški, Kerli Vompa, Jekaterina Paškevitš (2), Vitali Vink (+OV), Vadim Talama, Šahrijar Abdullajev, Andrei Kisseljov.

 

2.     KALEV – Siseministeerium (2 –2)

II mänguväljaku esimene kohtumine kulges pingeliselt ja kuigi tundus KALEV’i pealejäämine mitmetes mänguelementides, oli mängu lõppedes tablool viiki tähistav 2 – 2. Legendaarne Gina Paalo pealelööke väravaks ei realiseerinud ja selles mängus naismängijad lisapunkte läbi väravate löömise ei toonud. Väravad: Oliver Jakobson (2); Meelis Linke, Lauri Preimann.

3.     Eesti Post –Kultuuriministeerium (7 – 1)

Mängu alguses käis kurtmas Kultuuriministeeriumi väravavaht Toomas Seppel, et väga raske on team’i kokku saada – paljud mängijad olla nö alt ära hüpanud. Ja selguski tõsiasi, et miinimumprogrammiga nad sedapuhku kohal olid. Raudne Renee Kontson ei lasknud end sellest kõigutada ja hoidis oma võistkonna moraali kõrgel. Siiski-siiski Eesti Posti võistkonna vastu ei saadud ja tuli vastu võtta 1 – 7 väravate suhtega kaotus. Väravad: Lauri Jürjen (3), Artur Titov, Margus Tali, Tanel Kanne, Andrus Liiv; Raivo Juurik.

4.    Tallinna Vangla – Veeteede Amet (8 – 5)

Kumbki võistkond mängijate ülesandmislehte enne kohtumise algust ei esitanud, mistõttu pole ka teada väravate lööjad. Mäng algas suurepäraselt VTA’le, kes esimese minuti järgselt juba värava suutsid lüüa. Põnevust jagus lõpuni ja kuigi jäi peale Tallinna Vangla, polnud nende võit mäekõrgune. Väravad: 13 (4), 99, 3, 23, 7; Saks (3), Birgit Pai. Mainitud numbrid pole KENO loto võidunumbrid, vaid mängijate särginumbrid.

5.    Sotsiaalministeerium – Justiitsministeerium (10 – 1)

Aasta alguses Riigiametnike korvpalliturniiril võimu näidanud Justiitsministeerium oli jalgpalliväljakul suhteliselt kehvas seisus hoolimata oma pikast mängijate nimekirjast. Sotsiaalministeerium Ülar Vaadumäe vedamisel jõudis aga nõnda heasse hoogu, et vastasvõistkonnast oldi üle 7 – 1. Viimane tähendab, et eelmisel aastal 4. koha saanud Sotsid pole sportlikku vormi minetanud ja võideldakse vähemalt sama koha eest. Väravad: Tarmo Peeduli, Pille Strauss-Raats, Raido Raudnagel (2), Sten Roosvald, Tanel Tomson (3), Elari Moks; Timo Ligi.

6.    Eesti Pank – Kaitseministeerium (6 – 0)

Kui jalgpalliväljaku avarustesse ilmus taaskord punastes sokkides Kaitseministeeriumi mängija Vilmar Sumberg, oli kommentaatorite rõõm piiritu. Kord on Vilmari koduministeeriumturniiri ka kinni pannud. Aastatetagusest hiigelvormist esialgu rääkida ei saa – Eesti pank oli üle pea kõigis mänguelementides ja 0 – 6 saadi kindel kaotus. Väravad: Oja (2), Tarass Snitsarenko, Kristjan Melikov (3).

7.    Välisministeerium – MKM (8 – 0)

Välisministeeriumivõistkond on läbi aegade häid kohti saavutanud riigiametnike turniiridel, nii ka seekord alustati auhinnaliseima koha suunas võidukalt, kui MKM’i võistkonnast oldi üle 7 – 1. Väravad: Silver Sokk (4), Mikk Mangus (2), Risto Roos; OV

8.    Riigikantselei – Keskkonnaministeerium (2 – 5)

Riigikantselei võistkond võitles viimse hetkeni, kuid kaotusest see neid ei päästnud ja nõnda lõppes päeva viimaseid kohtumisi Keskkonnaministeeriumi võiduga 5 – 2. Väravad: Väärtnõu, Kaas; Kaarel Keinas (2), Ain Soome, Mart Sepp, Meelis Münt.

 

Turniir jätkub juba reedel Jüri staadionil, mil võistkonnad teistkordselt võistlustulle astuvad.  Riigikantselei, TallinnaVangla ja Veeteede Amet – võistkonna ülesandmisleht puudus!