Reelükkajad nägid nii lumetormi kui päikesepaistet

06. märts 11

Talimängude viimase ehk kümnenda punktialana lükati Käärikul rege. Sel aastal otsustasid korraldajad teha reeraja lühemaks, kuna ilmaolud polnud kiita. Rada võis tõesti nimetada raskeks, lahtist lund oli palju ning seetõttu oli libisemine raskendatud. Vaatamata raskustele sai reelükkamisega suurepäraselt hakkama 22 viieliikmelist tiimi.

Väga keerulistes ilmaoludes, kord lumesaju ning hetk hiljem päikesepaiste vaheldumisega harjuma pidanud võistlejatest suutsid kõige edukamalt rege lükata Sampo Spordiklubi võistkonnaliikmed – võiduaeg 00:35,4. Neile ei jäänud üldse palju alla Norma esimene võistkond ning kolmanda ajaga lükkasid rege Elisa Eesti võistlejad.

Võistkonnad jäid silma läbimõeldud ettevalmistusega, võistlust võeti tõsiselt. Ree lükkamiseks, ümber pööramiseks ja mäest üles toomiseks kasutati mitmeid erinevaid tehnikaid. Võistkonnad saabusid starti strateegilise taktikaga ning mõned tiimid kasutasid parema tulemuse saamiseks lausa treenereid ning spetsiaalseid jalanõusid. Võistkonda mitte alt vedades läks starti ka võrkpallivõistlustel hüppeliigest vigastanud Martin Kalda (Tele 2 Eesti AS 2 võistkond) ning tuli mäest üles ühel jalal hüpates. Meeleoli rajal oli ülev, ergutati ka vastaseid ning võistlusvaim ning pühendumus paistsid välja kõigist võistkondadest.

Reesõidu tulemused:

https://firmasport.ee/dokumendid/doc_download/563-reesoittulemused