PWC pääses poolfinaali, Ernst&Young langes kahe mänguga liidripositsioonilt neljandaks

08. veebruar 08

Eilses Pangaliiga korvpallihooaja põhiturniiri lõpulahingus suutis PWC kindlustada endale üliväärtusliku võiduga Ernst&Young’i üle poolfinaalkoht. Vastased, kes kaks mängu enne põhiturniiri lõppu olid liiga liidrid, peavad oma teekonda finaali suunas alustama veerandfinaalseerias mitmekordse karikaomaniku Hansapanga vastu, kes on küllaltki ebamugav vastane. Teine veerandfinaalpaar on SEB Eesti Ühispank ja Sampo Pank.
Tiit Raimla võitjate poolelt kommenteeris võidetud mängu selliselt:
See Eesti kahe suurema audiitorfirma omavaheline mõõduvõtt oli erakordselt tasavägine ning ka turniiritabelit arvestades väga kaalukas – mõlema meeskonna mängust oli näha kui väga võita taheti. PwC/Ots&Co sai võiduga 2. koha põhiturniiril ja koha poolfinaali, kaotus oleks meid jätnud kolmandaks. E&Y oleks võidu korral olnud 1. ja nüüd jäi 4.

Esimesel ja viimasel veerandil oli initsiatiiv meil aga kahel keskmisel veerandil suutis E&Y vea piiril tugevat kaitset mängides (mida kohtunikud eile lubasid) meie rünnakut lõhkuda ning ka üksikud vabalt tehtud visked ei tahtnud meil sisse minna. Nii muutus me algedu 25:19 kaotusseisuks 25:30 ning poolaja kaotasime viiega (34:39). 26. minutil juhtis E&Y juba 49:37 ent siis hakkas meie kaitse väga hästi tööle ja vastane väsima. Viimase 14 minutiga toimus uskumatu pööre – E&Y sai selle jooksul punkte ainult ühest 2p-viskest ja 3st 3p-viskest (millest viimane oli lõpusekundeil kui mäng oli otsustatud). Kui 32. minutil oli seis veel 57:47 E&Y-le siis tegime järgmise 7 minutiga 18:0 spurdi nii et viimane minut algas turvaliselt PwC/Ots&Co eduseisul 65:57. Riietusruumis mehed tunnistasid et meie võidule vaatamata oli E&Y kaitsemäng meie vastu selle hooaja tugevaim kaitse mille vastu seni mänginud. Igal juhul sellest ‘tagasitulemisest’ saab PwC/Ots&Co jaoks üks Pangaliiga klassikuid.

PWC poolelt viskas Tambet Toomela 18, Heikko Mäe 17 ja Raiko Lipstok 14 punkti. Ernst &Young’i ridades oli edukaim Indrek Poom 22 silmaga.