Püssipaugud juhatasid sisse Firmaspordi Sügise teise päeva

23. oktoobri tegevusi alustati TAK firmaspordi meistrivõistlustega laskmises. Võistluse alTäpne laskgusajaks ehk kella kümneks oli Audentese lasketiiru kogunenud juba kümmekond inimest, kes kõik laskmisvõistlusel kätt proovima hakkasid.

Kuid enne võistluslaskmise alustamist tuli osalejatel ka ennast kirja panna ning võistluskaart täita (nimi, sünniaasta, sugu, meeskond), seejärel pisteti osalejatele pihku laskmiskaardid ning suunati nad laskmistiiru.

Laskmistiirus valisid osalejad endale õige relva (et sobituks pihku korralikult ning oleks mugav hoida) ning kes varem lasknud ei olnud, õppis kiiresti, kuidas relva käsitseda, kuidas seda laadida (et iseendale ega kellelegi teisele jalga ei laseks) ning milline on õige laskmisasend.

Kahes ruumis asetsevad laskmispositsioonid võimaldasid korraga tulistada 12 inimesel ning peagi oligi kogu ruum püssipaukude heli täis.

Oma kaardid täis tulistanud Ulvi Käär nendib, et laskmine ei läinud väga hästi. Kuigi kõik tema poolt tulistatud kuulid moodustasid ühise koosluse kaardi vasakus ülemises nurgas (võistlus toimuski laskmistiheduse peale ehk kõik kuulid tuli lasta samasse kohta kaardil, mille märkis esimene kaardi läbinud kuul), sõnab Käär, et punkte tuli selle kaardi eest kokku vaid 70. „Mina osalen osalemise pärast,“ sõnas Käär erinevatel võistlustel osalemise kohta. Lisaks laskmisele võistleb ta ka ujumises ning bowlingus.

Meeste arvestuses osutus kõige osavamaks sihtijaks Ants Pertelson (Tallinna Autobussikoondis), kes kogus 189 punkti. Teisele kohale tuli Andres Mikkiver (samuti Tallinna Autobussikoondisest) 181 punktiga ning temast vaid punktiga maha jäänud Andrus Sammelselg (Sampo Pank) tuli kolmandale kohale.

Naiste arvestuses oli kõige parem sihtija ning seega esimese koha omanik Anu Konga (Sampo Pank), kes teenis 187 punkti. Teisele kohale tuli Anne-Ly Väljamäe (Norma) 158 punktiga ning kolmandale kohale tuli Tatjana Tsapenko (Tallinna Autobussikoondis) 156 punktiga.

Ettevõtete arvestuses osutus kõige osavamaks laskjaks Tallinna Autobussikoondise meeskond, kes kogus kokku 203 punkti. Teisele kohale võistles ennast Sampo Pank 168 punktiga ning kolmandale kohale Norma 137 punktiga.

Laskmise koondtulemused leiab siit: TULEMUSED Sügis 2010 laskmine