Pühapäeval korjatakse elamusi Lahemaal

30. juuli 09

Lahemaal toimuv käimismaraton on juba nelja aastase traditsiooniga käimise- ja kepikõnniüritus, mida on eest vedamas Kolgaküla Spordiklubi Rada ja mille suurimaks mootoriks on Helges Mändmets. Üritus on igal aastal pisut kasvanud osalejate arvu poolest ning eelmisel aastal oli stardis umbes 140 käimishuvilist. Kas sel aastal kasvu tuleb või mitte on hetkel keeruline öelda, registreerunuid on sadakond, kuid pühapäeval 2. augustil käimismaraton looduskaunil Lahemaal algusega Kolgakülast igal juhul toimumas on.

Mitmed käimise- ja rahvaspordiklubid on endid registreerunud arvukalt. Samuti hulk muid käimissõpru üle Eesti. Tullakse kohale selleks, et päev otsa käimist nautida, et hiljem toit ja saun, võib-olla ka pudel õlut, magusamalt maitseks kui tavalisel pühapäeva õhtul. Kindlasti nauditakse magusat surinat jalgades ja ollakse rõõmsad, et enda üle on võitu saadud ja veedetud sõprade-tuttavate või perega meeldiv päev metsas.

 

Kõik, kes teavad, et pühapäev on neil veel planeerimata ja tahaksid teha midagi mõnusat ja samas pisut hullumeelsena tunduvat, millega nad siiski lõpuks kindlasti hakkama saavad, on teretulnud sellele seiklusele oma nime üles andma. Lisainfot, kuidas ja kuhu saab registreeruda ja mis teid veel täpsemalt ees ootamas on leiate Kolgaküla SK Rada kodulehelt

Lahemaa IV Käimismaraton on ka ainuke käimisüritus, mida ei korralda Eesti Firmaspordi Liit, kuid mis kuulub Elamusretkede kalendrisse ja annab ka nö. elamuspuntke, mida Elamusretkedel käijad koguvad vastavalt retkel läbitud kilomeetritele.

Kohtumiseni pühapäeval Kolgakülas!