Piusa Elamusretk pakkus vaheldusrikkust ja rõõmu

13. juuni 11

Juunikuu teise nädala pühapäev viis elamusretkelised Lõuna-Eesti küngaste vahele Piusale seiklema. Esimesed osalejad saabusid starti juba varakult ja said peaaegu tund aega päikest nautida ning retke algust oodata. Olles end sääsetõrje ja päikesekaitsekreemiga kokku määrinud, asus seltskond Vastseliina linnuse juurest keppide klõbinal teele. Kokku oli meid seekord suisa 45! Kui 4 kilomeetrit kõnnitud, jõuti esimesse joogipeatusesse. Seal hargnes grupp kaheks: suurem osa läks edasi täispikale distantsile ning teine osa pöördus tagasi alguse suunas, et lühemat maad kõndida. Vapralt käis lühikese maa ära ka retke kõige noorem osaline, 6-aastane Rebekka, jõudes lõpus veel lauluviisigi üles võtta ja pentanque’i mängida. 

Rada oli mitmekesine nagu Lõuna-Eesti maastikule omane: sai kõndida metsatukkade vahel, nautida Piusa jõe veevulinat ning liivapaljandeid ja puhata silma ümberringi laiuvatel heinamaadel. Retke kulminatsiooniks oli võimsa Härma müüri juurde jõudmine. Seal sai lõpuks lasta Piusa jõel jalgadele pai teha ning jahutusest suurt rõõmu tunda. Palavat ilma ning kõikvõimalikke lendavaid putukaid trotsides jõudis seltskond edukalt finišisse, mis asus Piusa Ürgoru puhkekompleksis. Seejärel sai keha kinnitada kanasupi ja rabarberikoogiga ning tunda heameelt järjekordse kordaläinud päeva üle.

Täispika distantsi kõndijatel sai kokku käidud ligikaudu 16 kilomeetrit, lühema maa puhul oli distantsiks 8 kilomeetrit. Taaskord jäädvustas üritust meie tubli fotograaf Kaimo ning kõik pildid on kättesaadavad SIIT.

 

 

Tuletame meelde, et kuni jaanipäevani (24. juuni) on soodsam registreerimine Noarootsi kepikõnnimaratonile (24. juuli), nii et koguge seltskond kokku ja pange ennast proovile! Maratoni läbimine on kindlasti tõeliseks väljakutseks ning pakub rohkesti positiivseid emotsioone! Täpsema juhendi leiate SIIT.

Elamusterohkete kohtumisteni!