Piusa retk 12. juuni 2011

03. aprill 11
Kas teadsite, et Piusa jõgi on piirijõeks setude ja võrokeste vahel? Just Piusa jõe ürgorgu ja kaunite metsade vahele viibki meid seiklema jaanikuu retk. Naudime kauneid liivapaljandeid ja Lõuna-Eesti vaheldusrikast maastikku.

Retke algus ja lõpp:

Start on pühapäeval, 12. juunil kell 12.00 Vastseliina linnuse juurest (Vana-Vastseliina). Autod saab jätta Piiri kõrtsi juurde.

Kohale võiks tulla veerand tundi varem, et saaksime koos õigeaegselt startida ning enne veel väikese soojendusvõimlemise teha.

Finiš asub Piusa forellipüügi juures, kust saame autojuhid tagasi algusesse transportida.

 

Orienteeruv ajakava:

Retk kestab ligikaudu 4-5 tundi, mille jooksul läbitakse umbes 16 km pikkune teekond. Retke keskel on kolm joogipausi. Matka lõpus ootab kõiki soe söök ning diplom  ja tempel tubli osavõtu eest.

Võimalus on kõndida ka poole lühemat, umbes 8 km pikkust rada (esimese joogipunktini ja tagasi linnuse juurde). Sobib käimiseks koos lastega või neile, kes pikka maad kõndida ei taha.

Retke maksumus:

  • Täiskasvanu: 15 eurot/234,70 krooni;
  • Pensionärid  ja (üli)õpilased: 10 eurot/156,47krooni.

Hinnas sisaldub matkajuhi/rajameistri teenus, suupisted ja jook retke ajal ning soe söök, diplomid  ja tempel matka lõpus.

  • Lühikese raja läbijatele on osalustasu 5 eurot.

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 8liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

  • Täiskasvanud: 10 eurot/156,47 krooni;
  • (üli)õpilased/pensionärid: 7  eurot/109,53 krooni.

 

Registreerumine:

Registreeruda saab aadressil elamusretked@firmasport.ee. Kirjas peaks märkima osalejate nimed ja e-maili aadressid, kontakttelefoni ning klubi/grupi nimetuse (kui ei ole, siis võib midagi põnevat välja mõelda – see on vajalik, et hiljem parimat klubi/seltskonda välja selgitada).

Pärast registreerimist tee ülekanne Eesti Firmaspordi Liidu arveldusarvele 17001480968 Nordea Pangas. Selgitusse märgi kindlasti retke nimi ning osaleja(te) nimi(/ed).

Registreerimisetähtaeg on 9. juuni!

Teid loetakse registreerunuks, kui ka retke tasu on üle kantud.

Kepikõnni keppide laenutamine:

Soovi korral on võimalik retkeks laenutada ka kepikõnnikeppe. Soovist palume hiljemalt registreerimistähtajaks (9. juuni) teada anda aadressil elamusretked@firmasport.ee. Keppide laenutus on tasuta, kuid keppe on piiratud koguses. Seega – kiirematele jätkub.

Muu oluline:

Palume arvestada kohalesõiduks piisavalt aega, et saaks retkega ilusti õigeaegselt alustada. Jalga tuleks panna mugavad (kinnised) matkajalanõud ning pikad püksid, sest metsa vahel või heinamaal kõndides on nendega mugavam. Soovitame ka pähe panna mütsi ning kaasa võtta sääsetõrjevahendeid!

Järgnevate elamusretkede kohta loe lähemalt SIIT

Küsimuste korral helista 55 550 848 (Jaanika), 53 476 926 (Triin)

või kirjuta elamusretked@firmasport.ee