Piiritu priius Piiri Elamusretkel

19. detsember 12

Nagu lubatud sai, käisid Elamusretked 16. detsembril oma värvikat hooaega lõpetamas Lõuna-Eesti lumiste kuplite vahel. Jõulueelse kiire aja kohta kogunes kokku päris eeskujulik hulk inimesi – üle 50 retkelise, kes tuisku trotsides talvevõlumaad avastama tulid.

Elamused algasid juba enne stardipunkti jõudmist pärast Kääriku piiridest väljumist, sest viimane teelõik Piiri spordibaasini oli kenasti lumme tuisanud.  Õnneks aitas korraldajate neljaveoline abiline hädalised lumest välja ning jätkus aega veel soojendus-võimlemisekski: mõni tegi kükke, mõni kõndis kohapeal ja mõni harrastas tuntud eesti rahvatantse. Igaühele oma. 🙂

Start retkele toimus kahes osas – kõigepealt asus läbi tuisu teed rajama “pikema sammuga” grupp ning järgnes väikese viivituse pärast veidi “lühema sammuga” seltskond. Sammu pikkust  muidugi mõõtma ei hakatud, elamusi jätkus ka viimastele kõndijatele.

Kui alguses tundus tuiskav ilm ja jäine tuul väikese vingerpussina, mis hooaja lõpetamise eriti vürtsikaks pidi tegema, siis mõne aja pärast tuul kadus ja metsa vahele jõudes sai nii mõnigi retkeline tõdeda, et tegelikult võiks paari riidehilbu võrra vähem asju seljas olla.

Astusime mööda Kekkose suusaraja äärt, kus õnnestus nii mõnelegi üllatunud suusatajatele “heia-heia” hõigata ja meeleolukalt kaasa elada. Täiesti omal kohal oli seekord ka nali kepikõndijate kohta, kellelt ikka aeg-ajalt küsitakse: kas suusad ununesid koju? Tublimad käisid ära üleval Harimäe vaatetornis ning retkejuht Karu viis rahva uhkelt ka Tartu maratoni radadele, kus muuhulgas jäid teele Karuvärav ja Karukauss.

Ühel hetkel pööras Elamusretke rada suusaradade juurest kõrvale lumisesse metsa, kus avanes tõeliselt ilus postkaardivaade. Muuhulgas sai ka lume all kaardunud okste vahelt läbi ronides erinevaid iluvõimlemise elemente proovida ning kui graatsiast puudu jäi, maandus mõnus lumesahmakas otse pähe.

Piiril ootas traditsiooniline matkasupp ning diplomid, kokku sai võetud ka terve Elamusretkede 2012. aasta hooaeg. Retke jäädvustasid taaskord meie tublid fotograafid ning Kaimo pilte saate näha SIIT, Tarmo pilte SIIT.

Uuel aastal juba jällegi uued retked ja sedapuhku hoopis uue hooga! Piiluge kalendrit SIIT. Samuti tasub silma peal hoida meie Facebooki lehel.