Parimad ujuvad töötajad on Danske Bankis!

06. oktoober 16

Sügisspartakiaad’16 kolmas päev tõi katsumuse nii tiimidele kui üksikosalejatele, ning näha sai enneolematut pankade ujumislahingut. Kokku läks Kalev SPAs rajale 92 ujujat, kes võtsid mõõtu 50m vabatehnikas ning 4x50m teatevõistluses.  Kuigi teatevõistluses tuli ülinapp kaotus, ujus esikoha endale kokkuvõttes siiski Danske. Teise koha pälvis Nordea ning kolmanda Kalev.

Ujumisvõistlusel oli taaskord tore tõdeda: konkurentsi on tekkinud uued ettevõtted ja võistlejad ning esikoht läks nii mõnelgi korral välja ootamatult. Nii võttiski N klassi ujumise esikoha tulemusega 32,19 endale esimest korda firmaspordivõistlusel osalev Triinu Kapp Kalevist.

Mis siis on tema eduka tulemuse saladus? “Kunagi olin Eesti Meistrivõistlustel ujumises 3. kohal,” ütles Kapp tagasihoidlikult ja lisab, et konkurents oli vaatamata sellele olemas:”tundub, et oskavad ujuda küll!”. Tema enda suurimaks konkurendiks sai tiimikaaslane Maria Letunova, kes kordas möödunud aasta tulemust. Tema ujus endale aja 32,35.

Sügisspartakiaad'16 / foto: Ardo Säks

Sügisspartakiaad’16 / foto: Ardo Säks

N40 klassis erinevalt N klassis üllatusi polnud ning esikohale tuli Merike Harineem Nordeast. Tiimist, mis on tihti ujumise esikohti võitnud nii Eesti kui Euroopa Firmaspordimängudel. Kui mitu korda siis täpsemalt?

“Oi, isegi ei tea,” naeris Harineem, kes finišeerus ajaga 32,83. Ta lisas, et ujuvad Nordea eest sel korral veidi teistsuguse koosseisuga. “Ujujaid on Nordeas vähemaks jäänud,” tõdes Harineem. Ehk jäi seetõttu võtmata ka ala koondvõit?

M40 klassis leidus taas aga põnevust, sest kuigi esikoht läks ajaga 27,02 Joel Armeile Nordeast, tuli esikuuikusse ka esmakordselt firmaspordimängudel osalev ning Laevajuhtide tiimi kuuluv Indrek Konno.

“Laevajuht õpetatakse koolis ujuma. Seda ei pea oskama, aga soovituslik on – vähemalt nii palju, et jaksaksid päästerõngast kinni hoides veel peal hulpida,” selgitas Konno naerdes. Tema ujumistrennid jäid küll 25 aasta tagusesse aega, ent vorm oli siiski sedavõrd hästi säilinud, et ajaga 31,47 suudeti siiski esiotsameestele konkurentsi pakkuda.

M klassis pesitsesid tabeli eesotsas suures osas samad näod, kes ka möödunud korral – esikoht läks Rasmus Ligile Elisast ajaga 26,75, teine koht Sander Ligile Swedbankist ajaga 27,06 ja kolmas Simon Rennole Nordeast ajaga 27,23.

Õhtu põnevaim lahing ootas ees aga teatevõistlusel, kus osalenud 13 tiimi seast tõusis enim esile suur pangandusettevõtete duell. Kõrvuti radadel võtsid mõõtu SEB, Swedbank, Danske ja Nordea. Küsisime kõigilt tiimidelt enne starti, kes siis ikkagi on nende jaoks ujumises suurim konkurent – ja kes äris. Kui ujumise osas osati prohvetlikult isegi üldvõitjat ennustada ning Dansket karta, siis äris oli kõigi vastus üks ja sama. “Noh, siin pole küsimustki, kes on parim – muidugi meie,” ütlesid kõigi tiimide esindajad kui ühest suust.

Olgu, kuidas nende äritulemustega on – ent teates ujus end esikohale siiski Nordea ajaga 2:06,91, kes jättis tõeliselt napi vahega teiseks Danske – nende aeg oli 2:07,1. Kolmandale kohale tuli Kalev ajaga 2:12,55.

Ujumise võitjaid toetab TradeHouse, Sügisspartakiaad’16 jätkub aga neljapäeval neljanda võistlusala, laskmisega.

logo