Posted by: admin

Parimad discgolfarid tulevad Swedbankist!

Veel varem pole toimunud ühtegi spartakiaadi, kus golfialasid oleks lausa kolm. Discgolf, kogu golfipere populariseerija, on neist aga kahtlemata kõige rohkemate lemmik – kokku võistles sel alal sedapuhku 201 võistlejat! Sel korral oli näha, et Eestimaa metsade vahel on kõige rohkem harjutamas käinud Swedbank – just nende tiimi töötajad olid esindatud iga võistlusklassi esikolmikutes ning noppisid teiseks tulnud Danske ja kolmanda Tallinna Lennujaama ees esikoha.

Meeste klassis tundis sel korral discikettaid kõige paremini Janar Juht Danskest, talle järgnesid Marko Sonn Swedbankist ja Andrus Niit Amservist. Niit on discgolfis juba vana tegija ning mängukordi võib ta üles lugeda sadu. „Tegemist on hea mänguga, mis ei nõua väga suuri eeldusi. Iga inimene hakkab seda lõpuks mängima,“ julgustas Niit kõiki proovima.

Foto: Tarmo Haud

Mehed 40 arvestuses ei olnud eile vastast Tõnu Põldmäele, kes mängis võidufirma alt endale esikoha. Konkurentsi pakkusid talle Erki Aljamaa Danskest ning Taavi Kainel Swedbankist.

Raja 18 korvi läbinud Aljamaa pidi tunnistama konkurentide tugevust. „No ei tule välja, ilmselt olen kehva õppija!“ tõdes Aljamaa, kes jäi sportliku pingutusega heas seltskonnas siiski väga rahule.

„Norma osutab meile korralikku vastupanu, samas eks me siin kõik üritame üksteist aidata, nippe jagada ning lõpuks naerame koos, kui midagi väga võssa läheb.“

Mitmed eile võistlusrajal olnud mehed sattusid osalema peaaegu esimest korda. Kalevi sportliku tiimi liige Martin Kärneril mängukogemus praktiliselt puudus, kuid hea ilm ja seltskond hoidsid tuju üleval. „Mul tuleb viimane vise hästi välja, see läheb alati sisse,“ tunnistas Kärner.

Sander Mitendorf Normast tunnistas, et nende ettevõttel oleks discgolfi ketaste tootmiseks potentsiaali kõvasti. „Materjal ja vormid oleksid olemas, saaks kõva tootearenduse teha ja siis oma salaketastega mängima tulla,“ muigas Mitendorf, kes on oma sõnul mängu teoorias tugevam kui praktikas. „Tundub, et konkurentidel oskusi on, minu jaoks on tegu esmakogemusega.“

Elisa tiimi liige Erki Hallang kohtus discgolfiga esimest korda Firmaspordi üritusel kaks aastat tagasi. „Täna olen soojendusmängija ning usun, et Elisa kõvemad tegijad tulevad minu järel,“ sõnas Hallang. Kuigi mäng kulges mehe jaoks üle kivide ja kändude, siis elamusega jäi ta rahule. „Emotsioon on tore ja nelja naisega koos mängides ei saa ju kurb olla. Mul on absoluutselt vedanud!“

Foto: Tarmo Haud

Naiste seast tuli eile esikohale Kreete Teder, loomulikult Swedbankist, talle järgnesid Karin Lüütsepp Kalevist ja Triin Tinnuri Elisast.

Naised 40 klassis tuli esikohale juba mitmendat ala järjest Silja Lõhmus SEB Pangast. Teise koha võttis Kristiina Kõll-Grünberg Elisast ja kolmanda Janika Apri Danskest.

Üldpildis olid naisvõistlejatel emotsioonid üritusest väga head, eriti jagus kiitusi kaasvõistlejatele. Krete-Riin Talsi Lennuliiklusteenindusest oli rajal teist korda elus.

„Kui kogemust napib, siis on eduks vaja häid tiimikaaslasi, kes sind viskamisel juhendavad,“ ütles Talsi ja tunnistas, et tal on sellega kõvasti vedanud.

Sportlik Sirje Kajakas Swedbankist usub, et heaks mängijaks saamiseks on vaja tahtmist. „Alguses mõtlesin, et discgolfi mängivad inimesed, kes mitte midagi muud ei viitsi. Tänaseks olen üle kümne raja läbi teinud ja võin öelda, et see annab väga hea koormuse, lisaks saad liikuda värskes õhus ning ala harrastada praktiliselt iga ilmaga. Hea seltskondlik tegevus pealekauba,“ ütles Kajakas.

„Pealtnäha tundub mäng lihtne, aga tegelikult nõuab üksjagu koordinatsiooni ja harjutamist. Ei ole väga sarnane rannas lendava taldriku loopimisele.“

Nordea tiimi liige Grete Merit Siiak hindas parimaks Danske tiimi sooritust. „Tegemist on meie hulgast ainsa mehega, kes küll mängib teist korda, aga tal on jõudu ketast kaugele visata. Meil nii hästi ei lähe. Lisaks on mängus vaja täpsust ja jõudu ning seda tundub tal ka olevat,“ kiitis Siiak.

Discgolfi ala peasponsor on Pai Smuutid, Suvespartakiaad jätkub aga teise päeva ning murdmaajooksuga.