Parima Rahvasportlase sarja parimad on Mare Ulp, Laura Maasik, Jano Järvelaid ja Henri Kaarma

29. november 16

Laupäeval Tartu klubis Maasikas toimunud firmaspordihooaja lõpetamisel jagati välja Eesti Sportlikema Ettevõtte ning Parima Rahvasportlase preemiad. Naiste klassis tegi hooaja parima tulemuse Laura Maasik Danskest, meeste klassis Jano Järvelaid Kalevist, N40 klassis Mare Ulp Swedbankist ning M40 klassis Henri Kaarma Danskest.

Kokku oli aasta jooksul alasid, kust rahvasportlane punkte sai korjata, 33. Kakskümmend parimat neist läks aga arvesse Parima Rahvasportlase järjestuse paikapanemisel.

Suvespartakiaad 10-12 juuni 2016 Narva-Jõesuus / foto: Ardo Säks

MEHED

Meeste klassis tegid ilma mitmed Tallinna Lennujaama töötajad ning võrreldes 2015. aasta hooajaga muutus kogu esikolmiku koosseis.

Esikoha pälvinud Jano Järvelaid võistles aasta jooksul 30 arvestusse kuuluval alal ning tõi parimad punktid laskmisest, rogainist ning erinevatelt rahvaspordivõistlustelt.

Järvelaid edastas teisele kohale tulnud Tallinna Lennujaama töötajat Ivo Stolfoti koguarvestuse järgi vaid paarikümne punktiga. Paremusjärjestus arvutati aga 20 parima ala tulemuse järgi – selle järgi oli skoorivahe juba rohkem kui 100 punkti.

Meeste klassi kolmandale kohale tuli Marius Pihlak Tallinna Lennujaamast, kellel jäi teisest kohast puudu vaid 50 punkti. Neljandaks tuli Ahti Raba (Danske Bank), viiendaks Mattis Torn (Tallinna Lennujaam) ning kuuendaks Martin Maasik (Tallinna Lennujaam). Suvespartakiaad 10-12 juuni 2016 Narva-Jõesuus / foto: Ardo Säks

NAISED

Naiste klassis esikoha võtnud möödunudaastane hõbemedalist Laura Maasiku koguskooriks jäi 29 ala.

20 parima tulemusega saadud lõppskoor edastas teisele kohale tulnud Jaanika Partsi skoori Elisast ligi 130 punktiga.

Maasik oli läbivalt tugev paljudel võistlusaladel, parimad skoorid tõi ta joostes, suusatades ning isegi taliujudes.

Naiste arvestuse kolmanda koha pälvis Piret Põldsaar Tallinna Lennujaamast, kelle koguskoor ületas teisele kohale tulnud Partsi, ent 20 parima ala arvestuses jäi ta siiski vähem kui 30 punktiga Partsile alla.

Neljandale kohale tuli Karin Lüütsepp (Kalev), viiendale Inger Romanenko (Swedbank) ning kuuendale Laidy Lainoja (Tallinna Lennujaam).

mareulp

NAISED 40

Naised 40 edetabelis särasid sel korral Swedbanki ja Tallinna Lennujaama töötajad. Esiotsas tegi sel aastal ilma kuldmedalist Mare Ulp, kelle selja taha jäi sel hooaja pikaaegne konkurent ja eelmise aasta kuldmedalist Mirja Lind Tallinna Lennujaamast.

Kahe naise punktivahe oli üle 200 punkti. Ulp tõi arvestuse parimad skoorid pea kõigilt rahvaspordiüritustelt, samuti oli ta parim Meremiilijooksus, triatlonis ja murdmaasuusatamises.

Kolmanda koha naised 40 arvestuses viis endaga koju Anne Kaseväli, samuti Tallinna Lennujaamast, kelle koguskoor oli teise koha omaniku skoorist parem.

Kahekümne parima ala skoor jäi aga siiski ligi 70 punktiga konkurendi omale alla. Neljandale kohale tuli Janika Apri Danskest, viiendale Annika Rebane Swedbankist ja kuuendale Kristi Liiver Kalevist.

MEHED 40

lm7a0671-largeMehed 40 arvestuse võitja Henri Kaarma tõusis eelmise aastaga võrreldes lausa 22 kohta ning võistles sel hooajal kokku maksimaalsel ehk 33 alal.

Kaarma tugevaimad tulemused sel hooajal tulid sõudeergomeetritelt, pokkerist, kergejõustikust ning taliujumisest. Viimases teeb ta ilma ka Parima Rahvasportlase arvestusest väljaspool, pannes möödunud nädalal kinni 450 m taliujumise võistluse Anne kanalis.

Teist aastat järjest teisele kohale tulnud Rahandusministeeriumi töötaja Margus Maidla läks välja kindlalt ning noppis hõbemedali vaid 25 alal osalemisega.

Kolmanda koha pälvis möödunud aastal meeste klassis 7. kohale tulnud Raul Nikolajev Tallinna Lennujaamast, kes jättis napilt 30 punktiga selja taha neljandaks tulnud Ilmar Toomsalu (Tallinna Lennujaam).

Viienda koha M40 arvestuses sai Leho Virma (Swedbank) ning kuuenda Hannes Hanimägi (Kalev).

Kokku osales sel hooajal Parima Rahvasportlase sarjas ligi 900 sportlast, kellest ligi 350 moodustasid naised. Uus hooaeg Parima Rahvasportlase arvestuses algab 14. jaanuaril Vennad Ehituse Seitsmevõistlusega.