Parima mälu preemia läks Rahandusministeeriumile

07. märts 15

Talispartakiaad ’15 esimese päeva lõpetas hilisõhtune võistkondlik mälumäng. Otepää eri paigus asunud meeskonnad võitlesid kõik üht ja sama võitlust: leida vastus küsimusele, milline on suurim visuaalne erinevus emase põhjapõdra ning teiste hirvlaste liikide emasloomade vahel.

IMG_9398Mõni ütleb, et mälumäng pole mingi sport, aga ometi kostus rõõmuhõikeid ja võidukisa eilsetest aladest kõige enam just viktoriinil.

Kokku 31 küsimusele vastama pidanud võistkonnad võtsid mõõtu kuues kategoorias: loomariik, Inglismaa ja inglased, kunstisaalis, talisport, muusikaküsimused ning lisaküsimuse voor.

Kõige raskemaks osutusid muusikaküsimused – kui Märt Sultsi loo “Kolgata tee” arvas ära vaid kaks võistkonda: Tallinna Lennujaama 5. ja SportID 1. tiim, siis punkti PS Troika “Levan polka” eest ei saanud kirja keegi. Ka kunagise realityshow “Baar” aegu tuntuks saanud lugu “Staari elu” ei kõlanud tuttavlikult mitte ühelegi neljaliikmelisele tiimile.

Kõigile küsimustele ei teadnud vastust küll keegi, ent 22 punktiga rebis esikoha endale Rahandusministeeriumi I võistkond. Teise koha teenis välja Ruukki 3+, kolmanda Swedbanki I tiim. Ka üldarvestuses oli esikolmik sama. Kokku võttis võistlusest osa 51 võistkonda.