Parim naisboss tuleb Lennujaamast, parim meesjuht Saint Gobainist

06. märts 16

Hea firmajuht. Mille järgi ta ära tunda? Esiteks jookseb ta lestadega. Teiseks oskab vigursuusatada. Kolmandaks – läbib Kekkose sõidu, mis on nii karm, et mõnel aastal seda isegi ei toimu. See, kuidas ta oma tööd teeb, on juba täiesti teisejärguline. Tulemustetabelid ütlevad, et keskmiselt tuleb üks hea juht Kalevist, Saint Gobain Glassist või Swedbankist.

Foto: Tarmo haud

Firmajuhtide mitmevõistlus koosneb niisiis kolmest alast, mida tublid juhid eneseuhkust ja valu trotsides kolme päeva jooksul läbima peavad.

Vigursõidus olid parimad meesjuhid Hannes Veide Saint Gobain Glassist, Juhan Muru Normast ja Rait Pallo Swedbankist. Naisbosside esikolmikusse sõitsid end Mirja Lind Tallinna Lennujaamast ning Karin Lüütsepp ja Kristel Velling Kalevist.

Swedbanki eest võistelnud Leho Virmalt küsisime, mis tunne teda enne firmajuhtide võistlust valdas. “Tüüpiline tunne on – teadmatus,” kinnitas Virma. 

Lestajooksus pääsesid esikolmikusse Mattis Torn Tallinna Lennujaamast, Hannes Veide Saint Gobain Glassist ja Leho Virma Swedbankist. Naisbosside arvestuses tulid poodiumile Piret Põldsaar Tallinna Lennujaamast, Karin Lüütsepp Kalevist ja Mirja Lind Tallinna Lennujaamast.

Lestajooksu alluvate üldarvestuses end esimeseks sumbanud Endrik Raun SportIDst tõdes, et juhid olid tõesti tublid – aga tegid vea oma taktikat teistele reetes.

“Mehed arutasid stardirivis kõva häälega taktikaid, see oli viga. Ja kui rajale jõuti, ei suutnud paljud neist enam ratsionaalselt mõelda – paljud läksidki konkurendilt kuuldud strateegiaga alt, kukkusid või kaotasid lestad,” tõdes Raun. Tema enda tehnika nägi ette kandadel jooksmist ning hoo suurenemisel lestade suuna otseks pööramist. See tõi talle meestöötajate arvestuses ka magusa võidu.

Kekkose sõidus alistas vastased Rait Pallo Swedbankist, tema järel tulid Hannes Veide Saint Gobain Glassist ja Juhan Muru Normast. Naisjuhtide seas ei leidunud vastast Piret Põldsaarele Tallinna Lennujaamast ega Mare Ulpile Swedbankist. Kolmikusse pääses ka Mirja Lind Tallinna Lennujaamast.

Niisiis, kuhu tasub tööle minna? Ettevõtete üldtabel ütleb, et kõige suurem lootus leida sportlik firmajuht-ülemus on Kalevis, Saint Gobain Glassis või Swedbankis. Parimat naisülemust tasub otsida aga Tallinna Lennujaamast. Firmajuhtide mitmevõistluse alade peasponsorid on MyFitness, Äripäev ja Saint Gobain Glass.

MyFitnessaripaev

Saint Gobain Glass SA