Pangaliiga möödunud aasta finalistide omavahelise lahingu võitis sedapuhku Nordea

18. jaanuar 08

Pangaliiga möödunud aasta finalistide omavahelise põhiturniiri kohtumise võitis sedapuhku Nordea pank, alistades tiitlikaitsja SEB Eesti Ühispanga numbritega 92:82. Lisame kaotajate võistkonna esindaja Gert Veerpalu mängujärgse kommentaari.
ilse "korvpallilahingu" Nordea ja SEB vahel võitisi igati teenitult Nordea Pank tulemusega 92:82.

Poolaeg mäletamist mööda 57:39(võin siin vähe eksida kuna protokolli ees ei ole). Analüüsides protokolli jäi silma et võitsime 2 viimast veerandaega ja mängisime teise veerandaja viiki(28:28) kuid sellegipoolest ei olnud kordagi lähedal võidule(lähim ja võrdseim seis oli 2:2 ja 86:80 Nordea poolt vaadatuna).

Mäng oli SEB poolt väga tujutu ja seda panid ka kohtunikud tähele, esimese poolaja jooksul vilistati ära ei vähem ega rohkem kui 4 tehnilist meie meeskonnale. Siin on meil endil vaja kindlasti peeglisse vaadata ja nii võite koju ei too…

Nordea aga sai kenasti mängu alguse minema ja esimene veerandaeg igati ilus mängu järel neile 29:11(kussjuures meil oli veel 7 minuti alguses vaid 2 punkt protokollis). Teisel veerandil viskasime ise 28 punkti ja tundus juba korra et oleme mängu tagasi tulemas, kuid veerandaja lõpuks(ehk siis poolajaks) oli Nordeal samuti veerandajaga 28 punkti kogutud(viimased 8 vabaviset tabas hr Zoober kõik kenasti). Poolaeg Nordeale 57:39 ehk siis 18 punktiga peal nii nagu esimese veerandi järel. Seejärel tabas hr Zoober veel ühe kolmese ja seis oli 60:39.Mängida jäi siis veel 19 minutit. 3 veerandaja lõpuks olime suutnud vahet vähendada mõnevõrra ja Nordea oli ees "vaid" +14. Seejärel algas meeleheitlik spurt meie poolt ja pearollis oli nagu ikka Tõnu Uusmaa, kes, kui välja arvata kaks korvi Jaanis Sepa poolt, tegi sisuliselt üksinda 7-8 korvi järjest. Nordeal ei olnud rünnakutega kiiret ja tabasid ka vajalikul hetkel pea eksimatult vabaviskeid. Lähim seis mis veel lootust andis. oli 86:80 Nordea poolt vaadatuna ja see oli minut ja 19 sekundit enne lõppu. Siis eksisime ise nii kaug- kui lähivisetel(ka vabavisetel) ja lõppfaasis vastas Nordea kolme korviga, millest viimased kaks punkti tulid koos lõpusireeniga Andreas Laane poolt.

Nordea võttis igati teenitud võidu kodus ja andis meile kõvasti mõtlemisainet enne varsti algavaid Play-offe,kus suure tõenäosusega peame üle mitme aasta veerandifinaalidest alustama ja nii endale kui kõigile teistele Pangaliigas osalevatele võistkondadele tõestama, et oleme suutelised medalite eest ka 2008 aastal võitlema. 😉

Soovin kõigile meeskondadele alagrupiturniiri lõppfaasis palju edu ja eelkõige Fair Play reeglite jälgimist. 😉