Päev täis meelelahutust ja heategevust – Tartu RAT RACE 2009

19. mai 09

1.juunil kell 16.00 stardib juba neljandat aastat järjest Tartu Raekoja platsil heategevuslik kontorirottide jooks Tartu RAT RACE 2009. Käesoleval aastal korraldatakse jooks Tartu linna Lastekaistepäeva programmi raames, kus jooksuüritus lõpetab selle sündmusterohke päeva. Mõõtu võtavad oodatavalt 150 kontorirotti ligi kilomeetrisel distantsil. Vahepeal puhatakse jalga joogipausil ning tehakse mõned jõu- ja iluvõtted. Vapraid võistlejaid on finishis ootamas Veiko Tääri eestvedamisel ovatsioonidega kaasaelajaid ning külluslikud auhinnad.

 

Rat Race jooksu eesmärk on tuua kontoris istujad tänavale ja nii läbi huumoriprisma propageerida
heategevust ja liikuvat elustiili. Tartu RAT RACE 2009 motoks on  “Lastekodust kõrgkooli!“ – sponsor- ja osavõtutasudest saadav tulu suunatake läbi SA Eesti Lastefond lastekodulaste ülikooliõpingute stipendiumiteks. Eelmisel aastal said toetust kõrgkooli õpinguteks 16 lastekodu last, kes täna kõik õpivad kõrgkoolides.

Aastate jooksul on osalejate arv näidanud kasvutrendi: kui eelmisel, 2008 aastal, osales Tartus 43
võistkonda kokku 130 kontorirotiga, siis see aasta loodetakse neid osalusarve pisut
ületada. Korraldustiim ootab jooksma kõiki, kes soovivad veeta meeleoluka päeva ja samas anda oma väike panus heategevusse. Osalustasu “Ettevõtetele“ on kuni 30. maini 1200.-kr ja “Sõpruskondadele“ 600kr. Täpsemalt saab osalemistingimustega tutvuda ja registreeruda Rat Race’ ametlikul kodulehel www.ratrace.ee.

Lisaks Tartule toimub heategevusüritus Rat Race 2009 ka Tallinnas (1. juunil kell 15.00) ja Rakveres (5. juuni kell 17.00).
Tartu Rat Race peakorraldaja on  Rahvusvahelisse Noortekotta kuuluv JCI Toomemäe (www.jci.ee).

Merelle Zeiger
Tartu Rat Race 2009 projektijuht