Otepääl lõppes rahvusvaheline kepikõnnitreenerite konvent

26. september 10

21.-23. septembrini toimus Otepääl ja Riias Rahvusvahelise Kepikõnni Liidu (INWA) treenerite konvent. Otepääl toimunu osas pidas ühe huvitava ettekande Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver. Kuigi Alaver tunnistas, et kepikõnni alal pole ta spetsialist, olid tal nii mitmedki huvitavad mõtted, millest rahvusvahelised treenerid õhinal kinni haarasid. Lisaks rääkis Alaver motivatsioonist, treeningu põhimõttelisest ülesehitusest ja pisut ka Eesti suusatamise taustast. Praktilises osas näitasid olümpiamedalistid Andrus Veerpalu ja Jaak Mae kepikõndijatele üle maailma oma suusaimitatsioonitehnika oskusi. See, mis tundus pealt vaadates lihtne ja elegantne, ei olnud seda aga paraku sel hetkel, kui igaüks ise tehnikat järgi sai proovida.

INWA seminari üheks huvitavamaks vahepalaks pidasid osalejad kindlasti esmakordselt toimunud laskekepikõnni maailmameistrivõistlust. Võistluse võitis Eesti mitmevõistleja Andres Raja, kes oli kohale tulnud korraldajate kutsel. Raja oli koos naiste võitja Joy Teo’ga Iirimaalt ainuke, kes kaks tiiru suutis läbida puhaste paberitega. Käimises mees endast maksimumi rajale andma ei läinud, pigem liikus mõnusas tempos. Võistlusejärgses kommentaaris tunnistas Raja ausalt üles, et teda käimiskepid pigem segasid edasi liikumisel, kuna kiirkõndi käimiskeppidega väga mugav teha tõepoolest ei ole. Meeste arvestuses sai neljanda koha samuti kohale kutsutud triatleet Ain-Alar Juhanson. Ega temagi endast rajale 100% ei jätnud, pigem hindas ettevõtmist lõbusaks ajaveetmiseks. Teises tiirus tehtud neli möödalasku ei jätnud kõrgemaks kohaks võimalusi, aga võistlust hindas Juhanson siiski kordaläinuks, kuna sai uue kogemuse võrra rikkamaks. Kokku oli esindatud esimesel laskekepikõnni MM-il 12 riiki, kelle seas ka sellised eksootilised riigid nagu Brasiilia, Lõuna-Korea ja Jaapan. 12 tiimi konkurentsis tuli parimaks Iirimaa.

Lisaks kepikõnnialastele teadmistele, mida maailma tipptreenerid jagasid, tutvuti ka teiste moodsate fitnesstrendidega. Väga emotsionaalse zumbatunni viis läbi Tartu Arctic Sport Club treener Laura Orav. Kõigil oli võimalus külastada ka Otepää K90 hüppemäge, mis jättis kepikõnni treeneritele samuti väga hea emotsiooni.

Riias toimunud pühapäevasel sessioonil esines USA-s 25 aastat tagasi kepikõndi propageerima asunud Tom Rutlin, kes on kepikõnnipisikut süstimas ka tänasel päeval ja tegutsemas ning pakkumas kõnnikeppe Exerstrider kaubamärgi all. Kuigi kokku osales konventsioonil 19 riiki ja tänaseks on maailmas üle 10 miljoni kepikõnni harrastaja, oli Tom Rutlini üheks põhijärelduseks, et see on kõigest pinnavirvendus, sest 99,5 protsendile maailma inimestest on kepikõnd veel täiesti tundmatu ala, mille tutvustamiseks on veel pikk maa käia.

icon I INWA World Championships in Nordic Walking Biathlon – Final results (24.5 kB 2010-09-27 08:27:16)