Otepääl algavad Firmaspordi Talimängud

29. veebruar 08

uisutamine07.jpgTänasel, 2008. aastale lisaks antud päeval, algavad Otepääl Firmaspordi
Talimängud 2008. Viimastel nädalatel väljas toimunu valguses võib
tunduda talvest rääkimine küll irooniline, ent hetkeseisuga on
korraldajatel ette valmistatud  isegi suusaring talimängude
suusasprindi võistlusteks. Küll vaid 700 m pikkune, kuid sellest
hoolimata kaetud lumega! Kokku tuleb mängudel starti üle 400 osaleja
26-st ettevõttest!


Viimase aja väheste külmakraadide tõttu tuleb talimänge avavat kiiruisutamise võistlust alustada hoopiski tehisjääl Tartu Lõunakeskuses. Kell 13:00 tormavad short-track uisuvõistluseks rajale pea 100 uisutajat kokku neljas vanuserühmas. Edasi liigub tegevus keskpunkt juba Tehvandile, kus selguvad firmaspordi meistrid suusasprindis.

Õhtuse kava juhatab sisse sporditeemaline mälumäng Sporditähe auhindadele, kus edukas olemiseks on soovitatav olla kursis viimasel ajal spordimaailmas toimunu või siis Sporditähes hiljuti trükimustal kirjutatud ajaloolise temaatikaga. Õhtu lõpetab talimängude karaokestaari valimine Nuustaku pubis, kuhu on oodatud kõik talimängudel osalejad ning ära ei aeta ka Heidit, Reinu ja Mihklit.

Laupäevast programmi alustavad kalamehed Kääriku järve tühjendamisega kaladest ning samal ajal pannakse nii Kääriku kui Otepää võimlates mängu ka võrkpalli pall. Võrkpalliturniirile on tänase seisuga registreerinud 17 võistkonda.

Pikema maa murdmaasuusatajad peavad ilmaolusid arvestades tõenäoliselt jalga tõmbama hoopis jooksusussid, sest kui imet ei juhtu ja suusalund oluliselt juurde ei saja, tuleb asendada suusatamine natuke lühema jooksudistantsiga Kääriku ja Sihva vahelisel rolleriteel.

Laupäevane õhtune võistlusprogramm toimub Kuutsemäel, kus on kavas individuaalne slaalom ja reesõiduvõistlus võistkondadele. Samal ajal on kõigil tubase spordi sõpradel nahka märjaks tegemata võimalus katsuda jõudu Aliase nimelises lauamängus Nuustaku pubis. Õhtu lõppeb taas järelpeoga klubis ComeBack Otepääl.

Pühapäevases kavas on teatesuusatamine, mida raskete olude korral asendab võistlus sõudeergomeetritel ning kogu võistlusprogrammi lõpetab firmajuhtide mitmevõistluse finaal.

Kõigi alade peale kokku selgub järjekordselt ka üldkarika võitja. Peamisteks Tauno Kangro poolt valmistatud "Võitja Kuju"  nimelise peaauhinna nõudlejateks võiks sel korral kindlasti pidada möödunudkordset võitjat Estiko-Plastarit, kolme aasta tagust karikavõitjat Tallinna Autobussikoondist ning ülemöödunud kordset teise koha omanikku Sampo Panka. Kindlasti annab võrreldes eelmise aastaga pisut muutunud juhend head võimalused ka veel vähemalt kümnele ettevõttele koondvõit võtta!

Firmaspordi Talimänge korraldab Eesti Firmaspordi Liit. Tänavusele üritusele panevad õla alla Nordea Pank, Äripäev, Kultuuriministeerium, Saku Õlletehas, Klubi Tartu Maraton, Sporditäht, Eesti Suusaliit, Ühendus Sport Kõigile, Ekspress Hotline, Gymstick, Jägermeister, Red Bull, Apollo ja kümned tublid korraldajad!

Firmaspordi Talimängude kohta jagab lisainfot koduleht www.firmasport.ee, talimängude kokkuvõtvat filmi näitab mõne nädala jooksul ka KalevSport.