Teravat mõistust ja kainet meelt nõudnud malevõistluse pani kinni Elisa Spordiklubi

18. aprill 15

Reede õhtul Paul Kerese malemajas toimunud Kevadspartakiaadi malevõistluse  erines tavapärastest spartakiaadi aladest mitmel moel.  

DSC_7359Kui enamasti oleme Kevadspartakiaadil harjunud melu ja müraga, siis tänane maleturniir oli hoopiski midagi muud. Keskendunud ja mõtlikud inimesed näitavad spordi teistsugust poolt- strateegilisust. Just see on miski, mis eriti just male mängus saadab edukaid ning viib parimad võiduni.

Sellega aga ei lõppenud maleturniiri eripärad sugugi. Oskusi nõudvat strateegilist lauamängu olid mängimas ilmselt selle spartakiaadi vanimad ning noorimad võistlejaid. Nimelt noorim neist oli vaid 9-aastane Saku Malekoolis Hans Tomsoni käe all õppiv Aari Annus. Aari esindab Tallinna Lennujaama spordiklubi ning visa poisina suutis ta silmad ette teha enam kui kümnele kaasvõistjatele. Kõige vanimate malest osavõtjate sünniaasta jääb aga esimese Eesti Vabariigi aegadesse. Kiitus neile! 

Uurides naiste arvestuses esikoha võtnud Regina Narva edu saladust, on vastus lihtne: elukestev õpe. Nimelt on Regina malet mänginud sama kaua, kui ta iseennast mäletab. Uurides, kuidas on emotsioonid seoses malevõistlusega, saan Reginalt samuti lihtsa vastuse: “Male on tore!”

Tublimad maletajad:

Naiste  arvestuses esimene koha saavutas Regina Narvale Swedbankist.

Naiste arvestuses teine koha saavutas Helen Maidre TransferWisest.

Naiste arvestuses kolmanda koha saavutas Virge Aasa Rahandusministeeriumist.

Meeste arvestuses esimese koha saavutas Georg Abozenko Avakosmosest. 

Meeste arvestuses teise koha saavutas Lauri Teelem Elisa AS Spordiklubist.

Meeste arvestuses kolmanda koha saavutas Ruslan Gogin FCR Mediast.

Võistkondlikus arvestuses mängis end auväärsele esikohale Elisa Spordiklubi. 

Foto: Rose Nicolini