Oktoober on Tervishoiu Muuseumis Südamekuu

29. september 08

Oktoobrikuu on Tervishoiu Muuseumis Südamekuu, mille raames toimuvad muuseumis näitused ja üritused, mille abil me proovime inimesi inspireerida mõtlema oma südamele ja südametervisele. Viimasel ajal kuuleme päris tihti Eestis õnnetustest, mis on juhtunud treeningsaalis või spordiplatsil ning lõppenud kõige hullemaga – surmaga. Eelkõige on need sündmused seotud südame funktsioneerimishäirete või kardio-vaskulaarhaiguste tõttu.  Südamekuu raames proovime tavakodanikele sisestada, et äärmiselt oluline on lisaks oma südame funktsionnerimise teadlikkusele aru saada ka vajadusest seda regulaarselt kontrollida. Mida teadlikumad on inimesed oma südame talitlusest, seda vähem võime edaspidi kuulda südamehaigustest ja surmajuhtumitest.
Üritused, mis muuseumis toimuvad:
 
Suures saalis oktoobrist novembri lõpuni avatud näitus Südamehääl südame talitusest ja ehitusest, südame sõpradest ja vaenlastest.
 
Gruppidele suurusega 10-20 inimest muuseumitunnid. Meisterdamis- ja kunstitunnid lastele
 
Oktoobrikuu igal reedel tervisetestide läbiviimine (arsti vastuvõtt, EKG, vere kliiniline analüüs, koormusproov, spirograafia, soovitused)
 
Oktoobrikuu igal teisipäeval kell 16. 30 Mart Parmase hiina tervisevõimlemine koos sissejuhatusega. Oktoobrikuu igal laupäeval kell 11. 00 Almer Jansu Tantsustuudio joogatunnid koos sissejuhatusega.
 
Fuajees avatud fotonäitus „Eestimaa liigub“. Kuhu kuidas ja milleks me liigume?