Noarootsi kepikõnnimaratoni saatsid päikesepaiste ja naeratused

25. juuli 11

Elamusretkede selle hooaja tippsündmus – Noarootsi kepikõnnimaraton – oli kindlasti ootamist ja osavõtmist väärt! Möödunud pühapäeval, 24. juulil kogunes Roosta puhkeküla juurde sadakond käimishuvilist, et end proovile panna ning kaunis looduses mõnusalt aega veeta.

Kui korraldusmeeskond sai laupäeval tunda tõelisi elamusi, trotsides raja tähistamisel parmude rünnakut ning paduvihma, siis pühapäeval oli ilmataat armulisem: kõndijaid saatis soe päikesepaiste ning mõned üksikud vihmapiisad olid just mõnusaks jahutuseks.

Start anti kella 11 paiku ning asutigi keppide klõbinal teele. Osalejaid said valida kolme distantsi vahel, millest pikimast ehk täismaratonist (42,2 km) võttis osa ligi 50 inimest. Ülejäänud seltskond jagunes ära poolmaratoni (21,1 km) ja lühikese raja (10 km) vahel. Kindlasti tasus läbi teha täispikk maraton, sest rada oli vaheldusrikas ning täis hulgaliselt kauneid, idüllilisi vaateid.

Juba esimestel kilomeetritel venis käijate rivi pikaks, sest igaüks sai valida just endale sobiva tempo.  Taktikaid oli erinevaid – esimesed finišeerijad seadsid sihiks korraliku treeningu ning hoogsa kõndimise, samas leidus ka looduse nautlejaid, kes teeninduspunktides rahulikult energiat kogusid ja mustikapõõsastes peatusi tegid.

Rada viis osalejad läbi Tuksi metsade Spithami poole,  kus asus teine joogipunkt. Sealt suundusid poolmaratoni läbijad kohe Dirhamisse, pika distantsi kõndijad tegid tiiru Pikane ja Allikajärve vahelt Rannakülani ning asusid sealt tagasiteele samuti Dirhami suunas. Olles tagasi Roostale jõudnud, ei olnud retk veel läbi, sest tuli ületada viimane takistus – kahekilomeetrine künklik terviserada.

Pärast finišijoone ületamist ootas kõndijaid diplom ning pika distantsi läbijaid ka ilus kuldne karikas. Kõik osalejad said Roosta puhkeküla peamajas keha kinnitada ning hiljem saunakompleksis mõnusalt lõõgastuda.

Üritust jäädvustas fotograaf Kaimo Puniste ning fotogaleriid on üsna pea võimalik näha Firmaspordi pildigaleriist.

Järgmine Elamusretk toimub juba 14. augustil Pärnus ning registreerimine on avatud! Rohkem infot leiate SIIT.

www.elamusretked.ee