Nigula sügisretk

30. august 10

Seekord põrutame omadega täiesti rappa. Seda aga kindlasti mitte sellepärast, et meie retkejuht juba eos eksinud oleks, vaid ainult seetõttu, et retk viib meid Nigula looduskaitsealal asuvasse Nigula rabasse.

Nigula looduskaitseala on loodud Pärnumaa lõunaosas, Häädemeeste ja Saarde vallas asuva Nigula soostiku ja sellega piirnevate alade koosluste ning kaitsealuste liikide elupaikade ja maastiku kaitseks. Nigula looduskaitseala peamisteks väärtusteks on Nigula raba ja seda ümbritsevad vanad metsad. Nigula raba on lääne-eesti tüüpi lageraba suhteliselt järsu rabarinnaku ja lameda keskplatooga. Rinnak on paremini näha soostiku lääneosas, kus rabapind tõuseb mõnekümne meetri jooksul kuni 3 meetrit kõrgemaks. Raba areng sai alguse umbes 10 000 aastat tagasi pärast viimast jääaega. Jääajajärgsest tuhandete hektarite suurusest veteväljast on Nigulasse alles jäänud vaid 18 ha suurune jäänukjärv Järve ehk Nigula järv. Nigula soostiku uhkuseks on viis rabasaart, mis oma põlismetsaga hakkavad silma üle kogu lageda raba, kuigi asuvad 1–1,5 meetrit rabapinnast allpool. Saarte kõrgematel osadel paikneb liigirikas laialehine salumets, mis on relikt soojast ja niiskest atlantilisest kliimaperioodist 5–6 tuhat aastat tagasi. Nigula rabas on ka palju raskesti läbipääsetavaid älvestikke, rahvakeeli mülkaid. Raba pindala on 2320 ha. 

  

(Allikas: http://et.wikipedia.org/wiki/Nigula_looduskaitseala)

Retke algus: 

Start retkele on 26. septembril kell 11:00 Nigula looduskaitseala keskusest (Vana-Järve, Häädemeeste vald, Pärnumaa).

Stardis on kõigil võimalus tutvuda uudsete toidulisanditega. Kel juba nüüd huvi tekkis, saab rohkem lugeda siit.  Fitline tooteid loosime välja ka retkel osalejate vahel.

Retke pikkus:

Sel korral otsustasime teha veidi lühema retke kui meil tavaks on ja käia tuleb vaid 10 kilomeetrit. Seega ei tohiks retk raskusi valmistada isegi mitte lastele ning miks mitte tulla raba uudistama terve perega. Nigula raba loodus pakub kindlasti väga mitmekesist vaatepilti, mida septembri lõpupäevil ilmestavad kindlasti juba ka sügisvärvides puud.
 

Retke maksumus:

Retke hind ühe inimese kohta täiskasvanutele on 100.-. See sisaldab matkasööki, snäkke tee peal, joogipausi ning retkejuhtide teenust.  Soodushind pensionäridele ning õpilastele 75.-

Registreerumine:

Registreerumiseks saada registreerimissooviga e-mail evelin@firmasport.ee ning seejärel tee ülekanne Eesti Firmaspordi Liidu arveldusarvele 17001480968 Nordea Pangas. Selgitusse märgi kindlasti retkel osaleja/te nimi/ed.

Kepikõnni keppide laenutamine:

Koha peal on huvilistel võimalus laenutada ka kepikõnni keppe. Keppide laenutuse hind on 25.-