Naissaare Avastusretk

11. juuli 12

Naissaar on tuntud kui militaarne saar ja just sealse elu ja oluga me tutvuma lähemegi. Seekord pole tegemist mitte tavalise, vaid avastusretkega! Mida see tähendab? Kindlat rada pole paika pandud, nii et saame jooksvalt otsustada, mida näha soovime. Tegemist on ju saarega, nii et ära eksimise võimalust peaaegu polegi. Naissaarel on mitmeid matkaradasid, loodus on väga liigirikas ja seal asub ka paradiisirand. Uskumatul kombel on säilinud kitsarööpmeline raudtee ja rongiliiklus toimub endiselt!

Oma tänase kuju sai Naissaare Suursadam  I maailmasõja eel ja ajal, kui Tallinna ümbrusesse rajati Peeter Suure Merekindlus. Sellega seoses ehitati Naissaarele sadamaid, raudteid, suurtükipatareisid ning muud sarnast. I maailmasõja ja Vabadussõja ajal asus seal ka vangilaager. Nõukogude ajalgi oli saar militariseeritud, nimelt rajati sinna meremiinide ladu ja montaažitehas. Sellest kõigest on üsnagi palju säilinud ja augusti lõpus on teil kõigil võimalik seda koos meiega uudistama tulla! PS! Kui läheb hästi, siis saame ka Naissaare kõige kuulsama elaniku Petka rongiga sõita!

VABASID KOHTI SELLELE RETKELE KAHJUKS ENAM POLE!

Retkest

Start on pühapäeval, 26. augustil kell 11.00 mandrilt. Laev Naissaarele väljub Tallinnast, D-Terminalist, mille asukohta näete SIIT. Tagasi tuleb laev saarelt kell 19.00, Tallinnasse jõuab kell 20.00. Laevapiletid broneerime meie, maksmine toimub sadamas. 

Retkele on teretulnud kõik – osalemiseks ei pea olema Eesti Firmaspordi Liidu liige!

 

Orienteeruv ajakava

Saarel viibime ligikaudu 7 tundi, mille jooksul läbime täpselt nii pika teekonna kui tahame. Retk toimub tähistamata rajal ning igaüks saab retkejuhtimist proovida. Koos meiega on inimesed, kes saart tunnevad, kuid põhirõhk on siiski ise avastamisel. Kui tahame, pöörame paremale, kui tahame, siis vasakule… Sellest ka retke nimi – Naissaare Avastusretk. Loodetavasti leiame endaga kaasa ka kellegi, kes oskab pajatada Naissaare ajaloost, kuid seda 100% kindlalt veel lubada ei julge.

Retke lõpus ootab kõiki piknik ja diplom. Kuna pärast matka jääb laeva väljumiseni veel aega ning toitlustamine Naissaarel on suhteliselt kallis, siis otsustasime seekordse matka lõpetada PIKNIKUGA. Igaüks saab nii kaasa võtta endale kõige meelepärasema söögi-joogi.

Retke maksumus

 

RETK ON TASUTA – vähemalt selles mõttes, et meile pole teil  vaja midagi üle kanda. Tasuda tuleb aga 25 eurot laevapiletite eest (seda saate teha sadamas) ning samuti on väikseks kuluks söök-jook, mille kaasa võtma peaksite.

Kuidas registreeruda?

  1. Saada kiri registreerimissooviga aadressile elamusretked@firmasport.ee. Kirjas peaks ära märkima osalejate nimed ja e-maili aadressid, kontakttelefoni ning klubi/grupi nimetuse (kui ei ole, siis võib midagi põnevat välja mõelda – see on vajalik, et hiljem parimat klubi/seltskonda välja selgitada).
  2. NB! Registreerimise tähtaeg on 5. august! 

Soovitame registreeruda ja ka laevapiletid broneerida võimalikult varakult, kuna laevapileteid on piiratud kogus ning augusti lõpuni neid tõenäoliselt eitku. Vabade kohtade olemasolu laeval saate jälgida SIIT. 


Muu oluline

Palume varuda kohalesõiduks piisavalt aega, et ikka laevale jõuda. Jalga soovitame panna mugavad matkasaapad  ja riietuma peaks vastavalt ilmastikuoludele nagu ikka.

Küsimuste korral helista 55 550 848 (Jaanika), 53 476 926 (Triin)

või kirjuta elamusretked@firmasport.ee

www.elamusretked.ee