Nädala lõpus toimub rahvarohke Tartu Jooksumaraton

06. mai 08

nelikyritus.gif11. mail stardib Tehvandi Spordikeskuse staadionilt SEB 26. Tartu Jooksumaraton, mis viib ligi 3000 jooksjat ja kepikõndijat kaheksast riigist Lõuna – Eesti radadele.

Klubi Tartu Maratoni juhatuse esimehe Indrek Kelgu sõnul on võrreldes eelmise aasta sama ajaga registreerunute arv kasvanud ca 15%. „Kindlasti avaldab positiivset mõju startijate arvule ka kepikõnni populaarsuse jätkuv tõus. Eelmisel aastal oli selle ala harrastajaid finišis 392, praeguste prognooside kohaselt saab see number ületatud,“ lausub Kelk. Tema sõnul tervitab Klubi Tartu Maraton kõiki tervisespordi viise. „Rajale on üheskoos liikuma oodatud nii kepikõndijad kui jooksjad. Ruumi jätkub kõigile,“ kinnitab juhatuse esimees.
SEB 26. Tartu Jooksumaraton pakub traditsiooniliselt 23 ja 10 km trasse. Neist esimese start on Otepääl Tehvandi Spordikeskusest kell 11.00 ning lühemale rajale saadetakse sportijad Elvast Tartumaa Tervisespordikeskusest kell 12.00. Mõlema distantsi lõpujoon on Tartumaa Tervisespordikeskuses.

Osalejate rõõmuks lubavad ennustused päris head jooksuilma. Sooja prognoositakse 11-18 kraadi ning vahelduv pilvisus kaitseb tervisesportlasi liigse päikese eest.

Puhtama looduse nimel soovitab Klubi Tartu Maraton kõigil jooksusõpradel jätta autod koju ja kasutada stardipaikadesse jõudmiseks eribusse, mis väljuvad 23km lähtepunkti 11. mai hommikul kell 8.30 Tartust, Vanemuise teatri alumisest parklast ning kell 9.15 Elva raudteejaamast. 10km starti viiakse soovijad Tartust, Vanemuise teatri alumisest parklast ja Otepäält, Tehvandi Spordikeskuse busside parklast kell 10.00.

Tartu Jooksumaratoni, mida eelmisel sajandil kutsuti Tartu Sügisjooksuks, on läbi aegade lõpetanud enam kui 21.000 jooksuhuvilist. Veelgi populaarsemad on olnud lastejooksud, mille finišijoone on aastate jooksul ületanud pea 22.000 noort tervisesportlast. Kokku on seega finišeerijaid ca 43.000.

Rohkem infot SEB 26. Tartu Jooksumaratoni kohta leiab www.tartumaraton.ee

Maraton on energia!