Malelahingu võidu mängis endale Swedbank

04. aprill 16

Kõige mõnusamad on ikka ja alati need spordialad, kus põnevust jätkub kuni viimase minutini ning male individuaalturniiril täpselt nii ka oli. Esikoha teeninud Swedbank edestas nii teiseks tulnud Elisat kui kolmanda koha noppinud Kalevit.

IMG_3844M

Foto: Ardo Säks

Individuaalvõistluse turniiril läksid vastamisi seni kuuest mängust 5 punkti kogunud Georg Abozenko Avakosmosest ja Jüri Kuusik Cash On Go‘st. Võidu või viigi korral oleks koefitsiendiga turniirivõit kuulunud Kuusikule. Seega oli Abozenkol selg vastu seina ja tuli mängida viimase veretilgani – seda hoolimata sellest et loosi tulemusena tuli tal alustada mustadega.

Sellele vaatamata suutis noorem mängija Abozenko vanameister Kuusiku surve alla panna ning lõpuks ajapuuduses alistuma sundida, mis tõi talle ka seitsmevoorulise turniiri võidu.

Viimase vooruga tõusis viiendalt positsioonilt teist-kolmandat kohta jagama varasema korra võitja Lauri Teelem Elisast. Viimases voorus läks ta kokku naiste võitja Regina Narvaga Swebankist ja suutis siiski meeste lippu kõrgel hoida.

Urmas Simson Swedbankist tegi viimases voorus kiire viigi kolleegi Kaupo Maasinguga ning kindlustas sellega jagatud teise-kolmanda koha, jättes Maasingu neljandaks. Viimase vooru eel liider olnud Kuusik langes viiendaks.

Naiste arvestuses polnud Regina Narvale vastast. Terve turniiri jooksul ei kohtunud Regina küll ühegi teise naismängijaga, kuid mängiti selgelt erinevates “masinaklassides”. Regina Narva mängis enamalt jaolt esimestel laudadel, teised naised tagapool – siin oli kogemustepagas lihtsalt selgelt erinev.

Ent põnevaks läks naistelgi ning viimases vooru tehti paremusjärjestus põhjalikult ümber. Nelli Napp If Kindlustusest läks hõbedaselt positsioonilt viimasele voorule, kuid seal tuli tal vastu võtta kaotus. Kaks konkurenti saavutasid aga võidu ja läksid 0,5 punktiga mööda: Karin Lüütsepp Kalevist tuli hõbedale, Virge Aasa Rahandusministeeriumist aga pronksile.

Tore oli näha ka malevõistluse stardis Parima Rahvasportlase tabeli liidreid. Laura Maasikul õnnestus saada küll vaid 1,5 punkti seitsme mängu peale, kuid hinnalisi punkte rahvasportlase tabelisse tuli tal ka selle tulemusega kindlasti juurde. Stardis oli ka kolmandal positsioonil olev Piret Põldsaar. Suisa suurepärase tulemusega, nagu juba mainitud, lõpetas turniiri Lüütsepp, kes on rahvasportlase tabelis teine.

Male võistlusala peasponsor on Äripäev, kes lihvib auhindadega võitjate meeled kindlapeale veelgi teravamaks.

aripaev