Maastikurattakarika pistis taskusse Tallinna Lennujaama SK

Vaatamata sellele, et Suvespartakiaadi maastikurattasõidu toimumist näisid takistavat raja ääres toimuvad pulmad, tõusis pulmalistest publikuna lõpuks kasu ning Tallinna Lennujaama SK sai jõudu ala üldvõit koju tuua. Parim ettevõte maastikurattasõidus oligi Tallinna Lennujaama SK, kes jättis selja taha Elisa SK ja Swedbanki. Lennujaama tiim võttis endale ka maastikurattakarika.

77KP25JUL15FS0379 (Large)Maastikurattasõidu vastupidavaim mees oli Viljar Vooremäe Lennuliiklusteeninduse ASist, kelle sõnul oli sõit kerge ja mõnus ning suurimad konkurendid said juba poolel teel maha raputatud.

Parim M30 klassi mees oli Hannes Veide Saint Gobainist. M40 klassi kiireim pedaalija oli Aivo Kaljumäe Elisa SKst ning M50 klassis Urmas Jõeleht Elisa SKst.

Aga nagu ikka, pole tippspordis võitjaid – on vaid ellujääjaid. M40 klassi võistleja Mati Korrol tuli raja viimased 9 km lõhkise ketiga, ent jõudis vaatamata sellele siiski finišisse.

Naistest oli kiireim ja tugevaim Mariann Sulg Sidepataljonist, N30 klassis Kristiina Kõll-Grünberg Elisa SKst. Viimase sõnul pidi küll rajal kõvasti uhama ning ühele tõusule tuli ka alla vanduda, ent sõit oli vaatamata sellele mõnus.

Pulmalised ergutasid rattureid ja nii N30 klassi võit tuligi! N40 klassis võttis esikoha Mare Ulp Swedbankist, N50 klassist Anne-Mari Orntlich Tallinna Linnatranspordi ASist.

Maastikurattakrossis võttis meeste seast esikoha Mihkel Järve Elisa SKst. M30 klassi parim oli Hannes Veide Saint Gobainist. M40 arvestuses tuli esimeseks M40 Tanel Kannel Normast ja M50 Urmas Jõeleht Elisast.

Kõige tublimad naised maastikurattakrossis olid täpselt need samad, kes maastikurattasõiduski – Mariann Sulg, Kristiina Kõll-Grünberg, Mare Ulp ja Anne-Mari Orntlich. Ettevõtetest tuli esikohale Tallinna Lennujaama SK, teise koha võttis Norma ja kolmanda Elisa SK.

Kahe ala peale kokku antud maastikurattakarikas läks, nagu öeldud, Tallinna Lennujaama SKle, teine koht Elisa SKle ja kolmas Normale. Meeste arvestuses sai rattakarika endale Hannes Veide Saint Gobainist ning M40 arvestuses Aivo Kaljumäe Elisast. Naiste karika pälvis Mariann Sulg Sidepataljonist, N40 karika Mare Ulp Swedbankist.