Lumine retk Kalevipoja põllumaale

14. detsember 09

Ilmajaam ennustab külma ning annab lootust, et peagi saab maad katma paks lumevaip. Juba suvel sai ära otsustatud, et lõpetame Elamusretkede hooaja ühe mõnusa lumise matkaga talvises metsas. Elamusretke toimumiseks on kõik valmis, elamusi pakkuv rada lumes müttamiseks on leitud. Nüüd on vaja vaid lumi ära oodata!

Sel korral on meil hea meel kutsuda Eesti päris oma Pariisi. Tõsi, päris oma Eiffeli torni seal veel pole, kuigi plaan selle ehitamiseks on olemas. Selle eest pakub Pariisi küla lähiümbrus võimalust liikuda väga põneval maastikult, mida vanarahvas on kutsunud ka Kalevipoja põllumaaks.  Kõrvuti kulgevad piklikud oosid jätavad mulje, nagu oleks keegi hiigelsuure adraga üle maastiku tõmmanud. Metsad varjavad kõrgeid teravaharjalisi oose, mis kujult meenutavad serviti olevaid avamata hernekaunu ning mille kohati kolmekümne meetri kõrguste nõlvade kallak võib olla isegi kuni 45 kraadi. Nendele lisaks leidub lamedamaid lavaoose, mis sarnanevad vormileivale, põrandaleivakujulisi vooresid ja kuklikeste moodi mõhnasid. Rada on pisut pikem kui 10 km ning kulgeb väga vahelduval maastikul.

Lumeretk saab toimuma siis, kui ilmataat otsustab piisavas koguses lund maha puistata. Siis anname paaripäevase varuga teada, millal täpselt Pariisi Puhkeküla juures koguneme.  Tegemist saab olema pimeda aja retkega, püüame liikuda kuu ja lumevalgel, vajadusel kasutame pealampe. Seega, kellel pealamp on olemas, pistku see julgelt taskusse. Kellel aga soov pealampi soetada, siis soovitame seda Nipernaadi Matkaklubi abiga, kes pakub soodsa hinnaga Primuse pealampe. Huvi korral kirjutage heldur@nipernaadi.ee ning tema jagab teile juba täpsemat infot.

Lumes sumpamisest väsinud liigeseid saab sel korral pehmendada ka saunas ning julgemad käivad ehk sauna ajal ka lumes uuesti ära. Kindlasti ei puudu ka kosutav matkaeine retke lõpus.

Selleks, et teaksime kui palju huvilisi on, kellele juba konkreetne kutse saata, palume teilt eelregistreerumist aadressil evelin.ryytli@firmasport.ee

Osalustasu eelregistreerunutele 100.- krooni. Koha peal 200.- krooni.