Laskesuusatamine tegi Talimängude programmis debüüdi

06. märts 11

Eesti Ettevõtete Talimängude teist päeva võiks nimetada Tehvandi suusapäevaks. Tehvandi Spordikeskuse staadionil peeti kõigepealt murdmaasuusatamise individuaalvõistlus ning seejärel laeti püssid laskesuusatamise meeskondlikuks võistluseks. Neist viimane debüteeris Talimängude programmis väga edukalt – nii osalejatel kui ka pealtvaatajatel on, mida meenutada.

Laupäeva esimese suusaala ühisstardid anti vabatehnika murdmaasuusatamises, mis oli individuaalala, kuid ka võistkondlikusse arvestusse said kirja 10 enim punkte toonud võistleja tulemused, sõltumata vanuseklassist. Võisteldi 2,5 km pikkusel ringil Kaheksa vanuseklassi distantside vahel oli erinevusi: M ja M30+ sõitsid kõige pikemalt ehk 10 km; N, N30+, M40+ ja M50+ sõitsid poole lühema maa ehk 5 km ning neist omakorda poole vähem ehk 2,5 km suusatasid vanuseklassid N40+ ja N50+.

Meeste parima aja sõitis välja M30+ vanuseklassist Meelis Rebane (Sampo Spordiklubi), kelle tulemus oli M klassi parima Madis Kollo (Estanc) ajast 1 minuti ja 38 sekundi võrra parem. Ka M30+ teise koha saavutanud Marek Sander (Eesti Post) sõitis Kollost parema aja, jäädes Meelis Rebasele alla vaid kolme sekundiga. M30+ kolmanda koha saavutas Juhan Muru Normast. M klassi võitja Madis Kollole järgnes Karel Viigipuu G4S-ist ning kolmanda koha saavutas Estiko-Plastarist Mathias Juust.

Üle 40-aastaste meeste seas võttis võidu Savekate suusamees Valdis Kaskema, seljatades Vahur Paali (Ekspress Hotline), kes omakorda sai jagu Eesti Posti suusakombes võistelnud Raivo Pelljast. Üle 50-aastastest meestest viis aga just Posti kombe võidu koju – Jaak Kanniste haaras kuldmedali kahe Eesti Energia Kaevanduste suusamehe, teise koha saavutanud Nikolai Politajevi ning kolmandaks jäänud Igor Shkrubeli, ees.

Naisi startis mõnevõrra vähem kui mehi, kuid 72 finišijoone ületajat pole sugugi väike arv. Eriti edukalt läbisid 2 x 2,5 km Kristel Laurson (Savekate) ning N30+ klassist Merike Mumme (Elisa Eesti). Teisena lõpetasid Helen Saal (Estiko-Plastar) ning N30+ Anneli Undrest (Eesti Post). 5 km suusatamises võitsid pronksmedalid Sigrid Leets (G4S) ning üle 30-aastaste naiste vanuseklassist Mirja Lind (Tallinna Lennujaam). Kõige lühema distantsi kiireima sõidu tegi Raidi Tammeveski (Estiko-Plastar), kellele N40+ vanuseklassis järgnesid Lea Ilves (Tallinna Autobussikoondis) ning Tiia Eeskivi (Jussike). N50+ võidu võttis Fere suusanaine Marje Viirmann, hõbeda vääriliselt sõitis Ulvi Käär (Norma) ja pronksläikega medali sai kaela Pärja Soom Eesti Postist.

Võistlikondliku arvestuse parim oli Eesti Post. Teise koha punktid sai arvestusse Norma ning kolmanda koha punktid Tallinna Autobussikoondis.

Murdmaasuusatamise tulemusi näete siit:

Päeva teine suusaala oli laskesuusatamise teatesõit vabatehnikas ühisstardist. Osalejaid ei lastud niisama märke kobamisi tabama, vaid kõigepealt korraldati neile keskpäeval laskmise koolitus. Kui püssikäsitsemise a ja o selged, siis lubati inimesed mõne tunni pärast võistlema. Laskesuusatamise võistlus oli esimest korda Talimängude programmis ning sai väga sooja vastuvõtu. Võistlejad kiitsid laskesuusatamise Mängudele kaasamise ideed ning finišis kiideti, et vaatamata väsimusele jäid sõidust vaid head emotsioonid – väga põnev kogemus!

Kolmeliikmelisi (üks naine ja kaks meest) võistkondi osales lausa 26, kuid lõpetas 25, kuna Rademari tiim diskvalifikatseeriti ühe sõitmata jäänud ringi tõttu. Võistluse süsteemi järgi sõitis naine 3,5 km ning mehed 6 km, mis koosnes kahest ringist. Iga möödalasu eest tuli läbida trahviring. 150 m pikkusel trahviringil anti kõvasti suuskadele valu ning keppidele kuuma, kuid isegi üllatavalt mitmed lahkusid tiirust kohustuseta trahviringidele suunduda. Lasketiirus oli hulganisti pealtvaatajaid ning kaasaelajaid, kes ergutasid neid, kes tiiru kauemaks pikutama jäid, ning lugesid tähelepanelikult märgitabamisi. Võistluse võitis Eesti Posti tiim, milles sõitsid Kaija Saarepuu, Jaanus Undrest ning Marek Sander. Viimane võttis staadioni tõusu eriti särtsaka sammuga, mis ei jäänud sugugi alla MK-etapil võistlejate tõusudele minekutele. Teise koha vääriliselt kulutasid suuski ning tabasid märke G4S tiimis sõitnud Sigrid Leets, Kunnar Zirk ja Karel Viigipuu. Kolmanda koha võttis energiline Estiko-Plastar, koosseisus Raidi Tammeveski, Hassar Jurs ning Indrek Ivask. Nimetatud ettevõtted moodustasid firmade arvestuses punktisaajate esikolmiku.