Lamades surus endale võidu Tallinna Linnatransport

09. aprill 16

Lamades surumine on ala, kus piirid ettevõtete vahel muutuvad üsna häguseks ja kaasa elatakse kõigile, kes end ületavad – konkurentsiseisust hoolimata. Tallinna Linnatranspordi mehed suutsid seltskonna peale võidu koju tuua, neile järgnesid eeskätt naiste tubli töö tulemusena Tallinna Lennujaam ja igas klassis võrdselt esindatud Swedbank.

DSCF8628 (Large)Golden Clubis peetud võistlus koosnes kolmest osast: esmalt suruti maksimumraskusele jagatud kehakaaluga, seejärel kiirusele vastavalt kaalule ning seejärel kordade arvule.

Naistest tegi kõige kõvema tulemuse Piret Põldsaar Tallinna Lennujaamast, kelle maksimumraskuseks oli 55 kg ja kordade arvuks 120. “Kui Evet poleks olnud, oleksin ma maksimaalselt 80 korda teinud, aga nüüd tegi tema 90 – ja pidin üle tegema,” rääkis Põldsaar teda innustanud kolleeg Eve Härmast.

Teisele kohale tuli Laura Maasik Danskest, selle maksimumraskuseks jäi 47,5 kg ja kordade arvuks 60. Kolmandale kohale tulnud Elisabeth Kandroo Tallinkist osales võistlusel esimest korda ja tegi maksimumina ära tulemuse 45 kg, kordade arvuks 59. “Harjutasin ainult 5 korda, enne, kui osalema tulin. Järgmine aasta teen veel parema tulemuse!” lubas ta, olgugi, et kolmas koht esimest korda osaledes on juba igati hea tulemus. Enda sõnul treenib ta seda, mis geenidega kaasa antud – treenitus tuleb kasuks ka missinduses, millega ta tegelenud on.

N40 klassis oli esimene Marika Kotka Danskest, teine Merle Uibopuu Tallinkist – mõlema maksimumraskuseks 42,5 kg. Kolmandaks tuli Mirja Lind Tallinna Lennujaamast 35 kg raskusega. Kui selles klassis olid võistlejad suures osas tuttavad, siis naiste klassis võttis paar head kohta endale ka mitu uustulnukat. “Uued tulevad peale, teevad tulemused üle – vanadel on varsti aeg eest ära minna,” naeris Marilyn Maasikamäe, kes võistles Kalevi eest.

Juba veidi suuremad raskused läksid käiku meeste klassis. M40 arvestuse esiotsa panid kinni Tallinna Linnatranspordi mehed: Evgenii Bondar ja Vladimir Narõškin, mõlemad maksimumtulemusega 150 kg. Kolmanda koha võttis Margus Maidla Rahandusministeeriumist tulemusega 95 kg.

Meeste klassis läks esiots taas Tallinna Linnatranspordile: Kuldar Kirt surus 150 kg, Vladimir Narõškin lausa 175 kg – viimasele said aga saatuslikuks teised võistlusvoorud. Kolmandale kohale tuli Sander Ligi Swedbankist 132,5 kg raskusega.

Lamades surumise ala peasponsorid on sporditoitumise peaspetsialist SiS ja kõigil sporditeemadel kodus olev ajakiri Sport.

ajakiri_sport_logo SiS_logo_RGB_tonal