Lamades surumises sündisid rekordid

12. aprill 14

Kirjutas: Kunnar Karu

77KP12APR14FS0077Kevadspartakiaad’14 teist võistluspäeva alustas lamades surumine, mis toimus seekord Tallinna kõige kaasaegsemas ning ruumikamas jõusaalis – Golden Club’s. Hommikul kell 9 asusid esmalt võistlustulle mehed ning juba esimeses voorus näidati suurepäraseid tulemusi. 1 vooru surus ülesse maksimaalse tulemuse Tallinna Linnatranspordi esindaja Igor Gališevskii 175 kg, kuid vooru parimaks, pärast tulemuse kehakaaluga võrdlemist, tunnistati meeste arvestuses 170 kg ülesse  surunud Andrus Kraht Eesti Energia Spordikubist ning mehed 40+ vanuserühmas Eesti Posti esindaja Andres Külaviir, kelle saavutuseks jäi 155 kg.

Teises voorus, kus tuli aja peale üles suruda 1000 kg, valides ise kangile raskuse,  ei andnud samad mehed kummaski võistlusklassis saavutatud edu käest ning võtsid võidu ka seal. Kolmandal võistlusala – 50 kg kangiga maksimaalselt palju kordusi – sündis läbi aegade parim tulemus kui Igor Gališevskii lükkas kangi ülesse uskumatu 90 korda. Sellist tulemust pole kellegil varasemalt ettenäidata. Mehed 40+ vanuserühmas võttis kolmanda ala võidu Tallinna Linnatranspordi esindaja Jevgeni Bondar lükates kangi ülesse 64 korda.

Südapäeval alustasid võistlusega naisterahvad ning ka nemad liikusid rekordite graafikus. Kolmandal otsustaval alal lükkas 20 kg kangi Danske Bank esindaja Marika Kotka ülesse tervelt 50 korda, mis on samuti läbi aegade parim tulemus Eesti Firmaspordi Liidu poolt korraldatud lamades surumise võistlusel. Marika Kotka tulemusest sai niivõrd palju innustust Eesti Posti Spordiklubi esindaja Pärja Soom, kes ületas endale esmärgiks seatud tulemuse, 25 korda kangi ülesse lükata, peaaegu kahekordselt ning sai tulemuseks 48 kordust. Tema lõpetas võistluse sõnadega: „Seda ei oleks nüüd küll oodanud! Ma ei teagi kust see tuli!“

Aga kindel on, et teiste rahvasportlase positiivne eeskuju innustab ning nii see on ka põhjuseks, miks täna liiguti rekordite graafikus.

Parimad:

Naised 40+: Marika Kotka (Danske Pank)

Naised: Mari Allese (Eesti Posti SK)

Mehed 40+: Andres Külaviir (Eesti Posti SK)

Mehed: Igor Gališevskii (Tallinna Linnatransport)

Ettevõtete arvestus: Kalev

Kevadspartakiaad 2014 Lamades surumise tulemused