Lahemaa Käimismaratoni lõpetas sel aastal 106 osalejat

04. august 08

lahemaa2008.jpgKolmandal katsel õnnestus Lahemaa Käimismaratoni osalejate arv saada üle 100. Finišisse jõudis 110 rajale läinud käijast-kepikõndijast 106. Erinevate probleemidega astus rajalt kõrvale vaid 4 alustanut. Senine osalejate rekord, mis pärit eelmisest aastast, 56 osalejat, sai üle löödud peaaegu kahekordselt.

Fotol Lahemaa Käimismaratoni start 2008.-ndal aastal


Hommikune äge vihmasadu õnneks ennast maratonile registreerunuid hirmuga koju ei jätnud. Stardijoonele jõudsid peaaegu kõik, kes ennast registreerinud olid ja õnneks sellest vihmast, mida ennustati ja mis ennast hommikul ilmutas, rajale läinud enda kraesse ei saanud mitte tilkagi. Vatsupidi, ilm oli käimiseks suurepärane pilvealune ja umbes 20 kraadi. Palju paremat pikaks maratonipäevaks tõenäoliselt soovida ei saagi.

Nagu ikka läksid kõigil maratoniraja esimesed kilomeetrid suhteliselt lihtsalt. 23 km läbimisel, kus osalejad said kuuma pulojngit olid kõik näod veel värsked, kuid tõsiasi, et maraton algab 35 kilomeetrist meenus paljudele varsti.

Esimesed finišeerujad tulid kohale, kui stardist oli möödunud napid 4 tundi ja mõned loetud minutid peale. Selge, et puhtalt käies sellise ajaga 42 km läbida võimalik ei ole. Samas, tegemist polnud võistlusega ning jooksmist ei keelatud loomulikult kellelegi ja nii mõnedki aeg ajalt kasutasid seda võimalust, et pisut oma lihaste töörütmi vaheldada.

Oma kolmanda maratoni läbinud Eesti Kepikõnni Liidu juhatuse liige Maire Tamm, kes läbis distantsi koos oma Tamsalu treeningrühmaga umbes 7 tunni ja 30 minutiga, hindas maratoni oma senistest kergeimaks. ilmselt võib järeldada, et treenitus ja vastupidavusnäitajad on oluliselt paranenud.

Ettevõtetest olid tublimad ja suurimad kollektiivid rajale saatnud Sampo Pank, Eesti Posti Spordiklubi ja Rimi. Rimi Tartu kaupluse töötaja Maris Mürk arvas pärast distantsi läbimist, et maratoni läbimine on midagi sellist, mida võib nii kolleegidele kui sõpradele uhkusega mainida. Igale maratoni läbijale kuulus lõpus ka pjedestaalil kaaskannatajate ja korraldajate aplausi saatel üleantud karikas. Rimi Tartu kauplusest käis rajal sel korral viis inimest, kõik esmakordselt.

Viimased lõpetajad tulid rajalt umbes 9 ja poole tunniga. Loomulikult olid nemadki teeninud ära karika ning grillvorstid ja salati. Toit paistis pärast lõppu eriti maitsev olevat kõigile, enam-vähem pöördvõrdelist jalgade kanguse ning distantsi läbimiseks kulutatud ajaga. Kui viimane seltskond ennast laua tagant püsti ajas ning sauna viimast leili võtma suundus, algas taas ka vihmasadu, mis seni käijaid säästnud oli.

Järgmine Lahemaa Käimismaraton toimub järgmisel aastal ning tõenäoliselt taas augusti alguspäevadel.