Kuutsemäe slaalomirajal peeti talimängude eelviimane ala: slaalom

07. märts 10

Talimängude kolmanda päeva hommikut alustas slaalomisõidu võistlus, mis toimus Kuutsemäel. Pinget jagus nii rajale kui ka raja kõrvale.

Võistlus toimus kaheksas vanusegrupis (N, N30+, N40+, N50+, M, M30+, M40+ ja M50+), meeste ja naiste sõidud toimusid eraldi radadel. Tulemuste arvestus toimus nii individuaalses arvestuses, kus finaali pääses iga vanusegrupi kuus parimat, kui ka meeskondlikus arvestuses, kus arvestati võistkonna 10 enim punkte toonud võistlejate tulemused olenemata vanusegrupist, kus nad startisid.

Vahetult enne naiste eelsõitude algust sõnas N50+ vanusegrupis startinud Riina Agur, et enesetunne on väga hea ning rajale läheb ta kindla tundega. „Ma ütleks, et niimoodi väikene kogemus on mul olemas,“ kommenteerib Agur oma slaalomisõidu oskusi.

Naiste slaalom algas rahulikus tempos, võistlejad laskusid mäest rahulikult ja kindlalt. Nii mõnigi võistleja peatas hoogu, et valitud suunda korrigeerida ning rada siiski korrektselt läbida. Pealtvaatajate ja kaasaelajate ergutushüüete saatel seda ka tehti.

Meeste sõidud algasid see-eest pigem kiirusele kui ettevaatlikusele rõhudes ning mäest alla tuhiseti oluliselt kiiremate aegadega, kui seda tehti naiste sõitudes. Kui naiste vanusegruppide finaalide parim aeg oli 26,92 sekundit, millega number 44 all sõitnud Kristiina Kruusa (vanusegrupp N) mäes alla jõudis, siis meeste parim aeg samas vanusegrupis oli tervelt 6 sekundit parem – 20,68 sekundiga laskus mäest number 130 all sõitnud Kennet Adov.

Meeskondlikus arvestuses tuli slaalimisõidus kolmandale kohale Tallinna Autobussikoondis AS meeskond, teiseks Nordea Spordiklubi MTÜ ning esimeseks Eesti Posti Spordiklubi MTÜ.

Slaalomi tulemused leiab siit: Firmaspordi talimängud 2010 Slaalom