Kuldpalli piljardis oli kõige kõvem käpp Omniva

29. november 14

Eile hilisõhtul ihusid ettevõtted oma kiid täpseks ja astusid piljardis võistlustulle. Mõõtu võtsid 14 kaheliikmelist võistkonda, kelle seast tõusid kuue võiduga ja ainsamagi kaotuseta esile Omnivat esindanud Jaanus ja Anneli Undrest.

5D__6233Tavaliselt on sportlaste edulugude taga nimekiri ohverdustest, mis võidu nimel tehtud. Nii ka võitjapaari puhul – Jaanus Undrest pidi samal ajal lõpusirgel olnud meeste pingpongiturniiri pooleli jätma, et piljardilahingusse oma partneri kõrvale jõuda.

Tartu kesklinnas asuvas Tähe Piljardiklubis valitses terve võistluse jooksul mõnus sõbralik õhkkond – lustiti hoogsalt. Iga pooletunnise mängu jooksul said tiimid omavahel tuttavaks  ja nii olidki saalialadest tekkinud pinge ja pingpongiärevus otsustavateks mängudeks kadunud.

Piljardit mängiti Šveitsi süsteemi järgi, mis tuntud ka kõigile maletajatele. Arvuti loosib igas voorus mängijatele ise vastase ning lõppkokkuvõttes arvestab vastaste põhjal kokku tiimide mängureitingud, et siis võrdsed tulemused saanud tiimid omavahel järjestusse panna.

Nii selguski, et kuigi neli võitu oli kokku neljal ja kolm võitu samuti neljal tiimil, tuli Omniva järel teisele kohale Kalevi esimene tiim, tema järel Danske Banki võistluspaar.

Kuldpall 2014 jätkub laupäeval sulgpalli ja tennisega.

Foto: Tarmo Haud