Kuldpalli lauatennises oli lennukaim Eesti Energia

29. november 14

Selleaastase Kuldpalli avas lauatennise heitlus Eesti Maaülikooli spordihoones – kokku võistlesid kiired käed kuuel pingpongilaual. Meeste klassi võitjaks krooniti Kert Räis, naistest oli kiireim, täpseim ja tugevaim Anna Romanenko. Arvukad mängud vältasid kokku üle kuue tunni, tuues nii hulgaliselt võite kui ka kaotusi.

5D__6090

Kahe kaotusega langes üsna kiirelt teiste hulgas välja Leho Virma Swedbanki tiimist. “Tegelikult polnud tegu mitte kahe kaotuse, vaid kahe teise kohaga. Ma polnud mitte halvem, vaid teised olid lihtsalt paremad!” naeris Virma.

Raskusi sai tunda ka Pärja Soom, kes aimas vandenõud. “Mind pandi küll  meelega kõige tugevama naismängijaga kokku,” viitas Soom Marika Kotkale. Mängukoosseisud pannakse siiski kokku juhuslikult ning vahel tuleb silmitsi seista ka tugevaimatega: N40 arvestuses tuligi kokkuvõttes esikohale just Soomi mängupartneriks olnud Marika Kotka.

“Halvad uudised. Tarvo-Jaan kaotas,” tõi Tarvo-Jaan Rebane kurvad teated kohtunikeni. Ent kui kusagil sulgub uks, avaneb teises kohas aken: samal ajal selgus, et M40 klassi võitjaks on tulnud Janno Malm. “Oli raske võit, väga raske. Kulus 20 aastat harjutamist,” nentis Malm.

Naiste arvestuses esikohale tulnud Anna Romanenko ja meeste üldvõidu saanud Kert Räis moodustasid paarismängude ajaks dünaamilise duo ja tegid puhta töö ka meeste klassi paarisarvestuses. Naispaaridest saatis sel korral edu Monikaid ja Marikaid – täpsemalt N40 klassi võidu saanud Marika Kotkat ja tema partnerit Monika Seppa.

Ala üldvõidu pälvis Eesti Energia spordiklubi, talle järgnesid Swedbank ja Danske Bank.

Kuldpall 2014 võistlused jätkuvad homme hommikul tennise- ja sulgpallihallides.

Foto: Tarmo Haud