Kuldpall’16 üldvõidu viis koju Swedbank!

27. november 16

Laupäeva õhtul lõppes Tartus 2016. aasta firmaspordihooaja viimane üritus Kuldpall, kus pälvis esimese koha Swedbank. Eesti Sportlikema Ettevõtte koondtabelis Kuldpallini teist kohta hoidnud Swedbanki selja taha jäid SEB, Vanglateenistus ning Swedbanki hooaja suurim konkurent, Tallinna Lennujaam.

Kuigi üldvõit läks juba oma taset aastaid näidanud Swedbankile, siis alade võidud pakkusid sootuks rohkem uusi tegijaid ja üllatusmomente. Kuldpall sai avalöögi reedel, kui alustati kõigi võistlusaladega ning selgitati välja parim piljardikäsi. Piljardilaua taga oli parim SEB, mis ei jäänud aga sugugi nende ainsaks võiduks – koju toodi ka sulgpalli esikoht.

as_394mÜllatusvõitjad tõid aga mitmed teised alad. Jalgpallis ja lauatennises võttis esikoha Vanglateenistus, saalihokis Hugo Treffneri gümnaasium.

Võrkpallis tegi teistele ära Eesti Kaitsevägi, kelle jaoks oli tegu lausa esimese firmaspordivõistlusega sel hooajal.

Kokkuvõttes neljandale kohale tulnud Tallinna Lennujaam teenis kuldmedali korvpallis ning võistluse üldvõidu koju viinud Swedbank rahvastepallis ja tennises.

Ilma tegid veel ka mitmed teised uued tegijad. Hooaja uustulnuk Telia viis koju lauatennise teise koha, Tallinki tiim aga saalihoki kolmanda koha.

Kuldpall’16 tõi palju ääretult põnevaid momente ning tõestas veelkord: võimalus ilma teha on igaühel ning uus tulija ei pruugi sugugi edetabeli tagaotsa jääda. Kokku osales selleaastasel Kuldpallil 21 ettevõtet. Uus firmaspordihooaeg saab alguse 10. veebruaril, mil minnakse vastamisi Otepääl ja Käärikul toimuval Talispartakiaadil.

Kuldpall’16 tänab oma sponsoreid: ajakiri Sport, HoneyPower, A. Le Coq, FIFAA, SportID, Swedbank ning Dorpat Spa ja Tartu Tervisekliinik.

Fotod: Ardo Säks

as_283m