Saalijalgpall

09. oktoober 15

SportID jalgpall

Turniir

Eesti Firmaspordi Liit korraldab 27. novembrist kuni 28. novembrini ettevõtetele mõeldud pallimängude nädalavahetuse Kuldpall 2015 raames saalijalgpalliturniiri. Tegemist on miniturniiriga, kus väljakul on korraga 4 mängijat ja väravavaht.

Saalijalgpalli turniir toimub laupäeval 28. novembril kell 11:00-20:00 Eesti Maaülikooli spordihoones (Kreutzwaldi 3).

Osalejad

Osalema on oodatud kõik firmade ja asutuste töötajatest moodustatud kuni 10-liikmelised võistkonnad, kes vastavad Eesti Firmaspordi Liidu üritustel osalemise üldjuhendile. Kavas on meeste turniir. Lubatud on asendada meest naisega ning naisterahva poolt löödud värav annab 2 punkti.

Lubatud on kasutada jalgpalli liigades osalevaid mängijaid, seejuures kehtib igale võistkonnale n-ö 10 punkti limiit, mis kujuneb järgmiselt:

5 punkti – viimase aasta jooksul Eesti meistriliiga või mõne teise riigi professionaalsesse jalgpalliliigasse kuuluva palliklubi mängija (hooaeg 2015);

3 punkti – viimase aasta jooksul meeste esiliiga A või B mängija (hooaeg 2015), samuti viimase kahe aasta jooksul Eesti või mõne teise riigi saalijalgpalli meistriliiga (hooajad 2014/2015 ja 2015/2016) mängija;

2 punkti – viimase aasta jooksul meeste jalgpalli II liiga mängija ja naiste meistriliiga mängija (hooaeg 2015), samuti viimase kahe aasta jooksul saalijalgpalli esiliiga (hooajad 2014/2015 ja 2015/2016) mängija;

1 punkt – aasta jooksul ülejäänud madalamates jalgpalliliigades (hooaeg 2015) mängija, samuti samuti viimase kahe aasta jooksul saalijalgpalli II liiga (hooajad 2014/2015 ja 2015/2016) mängija;

NB! Esimesena arvestatakse saalijalgpalli liigas registreerimist punktide arvutamisel, kui saalis mänginud ei ole siis arvestatakse jalgpalli liigas registreerimist. Kui mängija on registreeritud nimetatud hooaegadeks mõne võistkonna koosseisu, siis hoolimata sellest, kas mängija on hooajal mänginud või mitte, arvestatakse kõiki eelpool toodud reeglipunkte.

Ajakava

Esmalt mängitakse alagrupiturniir ja siis play-off. Alagruppide suurused ja samuti play-offi pääsejate arv sõltuvad registreerunud tiimide arvust. Püüame ajalisel võimalusel kõik kohad välja mängida.

Reeglid

Vastavalt osavõtvate võistkondade arvule loositakse alagrupid. Mänguaeg 2×10 minutit, kohamängudes 2×12 minutit. Alagruppides selgub võistkondlik paremusjärjestus saavutatud punktide üldsumma järgi, kusjuures võit annab 3 punkti, viik 1 punkti ja kaotus 0 punkti.

Võistkonnale, kes annab loobumiskaotuse või kelle mäng tühistatakse, arvestatakse kaotus ja turniiritabelisse märgitakse – : + (tühistatud mängu korral vastase löödud väravate arv).

Paremusjärjestuse määramisel võrdsete punktide korral arvestatakse:

  • a) väiksemat antud loobumiskaotuste ja tühistatud tulemuste arvu turniiritabelis;
  • b)  omavaheliste mängude punkte;
  • c) omavaheliste mängude väravate vahet;
  • d) suuremat võitude arvu;
  • e) üldist väravate vahet;
  • f) suuremat löödud väravate arvu.

Kohamängude süsteem kinnitatakse peale registreerimise lõppu ning tehakse teatavaks enne loosimist.

Kohamängudes viigilise tulemuse korral lüüakse kohe peale lõpuvilet kummastki võistkonnast 3 penaltit, et selgitada võitja. Kui ka siis on seis viigiline, jätkatakse penaltilöökidega kuni võitja selgumiseni.

Naismängija poolt löödud värava eest antakse võistkonnale 2 punkti.

Autasustamine

Autasustame Kuldpalli meistrikarikatega kolme parimat võistkonda ning medalite, diplomitega ning esemeliste auhindadega nende võistkondade liikmeid.

Varustus

Soojenduspallid peavad võistkonnad ise kaasa võtma. Võistluspallid tagavad korraldajad. Soovitav on kasutada numbritega  mängusärke ja ühtset võistlusvormi (võimalusel võiks võistkonnal olemas olla nii tume kui ka  hele võistlusvorm). Vajadusel saame aidata võistkonnal soetada soodsa hinnaga võistlusvorme ja palle.

Osalustasu ja registreerimine

  • Esimeses voorus kuni 16. oktoobrini 2015 on osalustasu 220€ võistkonna kohta.
  • Teises voorus kuni 13. novembrini on osalustasu 260€ võistkonna kohta.
  • Hilisema registreerimise korral on osalustasu 280€ võistkonna kohta.

Registreerimine toimub vastavalt üldjuhendis sätestatud korrale.

Lisainfo

Võistlusi korraldab Eesti Firmaspordi Liit. Võistluse ametlik kodulehekülg on www.firmasport.ee

Kulpall 2015 üldjuhendit 

Firmaspordi Liidu võistlustel osalemise üldjuhend

Toetajad:

Alecoq logo